21. yüzyıl buluşları listesi

Entry sayısı
23
Puanı
0
Kredi
1,384
Akıllı telefonlar ve sosyal medya.
Akıllı Telefonlar ve Sosyal Medya.jpg

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Linkedin gibi onlarca sosyal medya uygulaması var. Şuan dünya üzerindeki nüfusun %45’i en az bir sosyal medya uygulamasını aktif olarak kullanıyor. Günde saatlerimizi harcamamıza sebep olan sosyal medya araçları çoğumuzun hayatını değiştirdi.
 
Entry sayısı
23
Puanı
0
Kredi
1,384
Google sürücüsüz araçlar.
Google Sürücüsüz Araçlar.jpg

Google 2012’nin başından beri sürücüsüz araçlarını test ediyor ve araçlar bir süredir halka açık yollarda ilerlemekte. Sürücüsüz araçların gelecekte insanların bir yerde bir yere gitme şeklini önemli şekilde değiştireceği kesin. Düşünsenize, arka koltukta uyuyorsunuz ve arabanız sizin emrettiğiniz yere size güvenli bir şekilde götürüyor. Muazzam.
 
Entry sayısı
23
Puanı
0
Kredi
1,384
Yapay zeka Sophia.
Yapay Zeka Sophia.jpg

Robot Sophia, 25 Ekim 2017 tarihinde hayatlarımıza girdi. Robot Sophia, Hanson Robotics’in beyin takımı tarafından geliştirdi. Bu insansı robot yaratılırken hedeflenenler; insanları rahatsız etmeyecek bir görüntüye ve gerçek insanlara hitap edebilecek estetiğe ve bütünleşik sosyal duyarlılığa sahip olmasıydı. Yapay zeka Sophia’nın bu kadar çok ilgi çekmesinin en önemli sebebi, insanların sorduğu sorulara esprili ve zekice yanıtlar vermesiydi. Sophia’nın yapay zekası ve görünümü o kadar büyük bir titizlikle planlandı ki; sorulan sorulara karlı gülümsemesi, insanların yüz ifadelerini anlaması, konuşurken göz teması kurması ve yüzleri tanıması ile herkesi kendine hayran bıraktı.
 
Entry sayısı
23
Puanı
0
Kredi
1,384
YouTube.
YouTube.jpg

YouTube’u bilmeyen yoktur. 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulan YouTube, şuan içerisinde milyonlarca video barınıyor. Günde milyarlarca görüntüleme alan, milyar dolarlık bu girişim, şuan çoğu insanın ekmek kapısı haline geldi. İnsanlar YouTube’da viral içerikler üreterek binlerce hatta milyonlarca lira para kazanmakta.
 

Listelikte bir çok aktivite ile puan/kredi bakiyesi kazanabilirsiniz.

Kredi/puan bakiyelerini biriktirerek nakit olarak almanız veya Listelik üzerinden yapacağınız alışverişlerde puan/kredi bakiyenize göre tamamen almanız yetmiyorsa indirim olarak kullanmanız, bakiyenizin yetmediği durumlarda kredi bakiyesi satın almanız ve alışverişi tamamlamanız mümkün. Sürprizlere hazır mısınız?

Haydi hemen puan/kredi bakiyesi kazanmaya başlayın!

Kazanabileceğiniz puanları/kredi bakiyelerini görüntülemek için puanlar/kredi bakiyeleri sayfasına göz atabilirsiniz. Ek olarak mevcut başlıklara yeni bir entry ekleyerek 100 Kredi (0,10 TL), Yeni bir başlık oluşturarak 150 Kredi (0,15 TL) kazanabilirsiniz. Aklınıza takılanları sık sorulan sorular sayfamızda görebilirsiniz.

Bu entry ile, eklediğiniz içeriği kendiniz yazdığınızı, başka kişilerin haklarını ihlal etmediğinizi ve katkılarınızı Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı 3.0 ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı ile yayımlamayı kabul ediyorsunuz. Köprü ya da URL kullanımları yeterli atıf olarak kabul edilir. * Lütfen eklediğiniz bilgiler için kaynak gösterin! * Telif hakları saklı eserlerin kopyalanması yasaktır!

Bu ürünler ilginizi çekebilir!

1000 gr oyun kum seti (5 renk)
Listelik'te puan toplayarak 1000 gr oyun kum seti (5 renk) ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
500 gr oyun kum seti (5 renk)
Listelik'te puan toplayarak 500 gr oyun kum seti (5 renk) ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
400 gr oyun kum seti (5 renk)
Listelik'te puan toplayarak 400 gr oyun kum seti (5 renk) ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Aksesuarlı mor kinetik oyun kumu 1000 gr
Listelik'te puan toplayarak Aksesuarlı mor kinetik oyun kumu 1000 gr ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Aksesuarlı mor kinetik oyun kumu 500 gr
Listelik'te puan toplayarak Aksesuarlı mor kinetik oyun kumu 500 gr ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Bu pazaryeri ilanlarından faydalanabilirsiniz!

Beyaz eşya bakım ve onarım servisi K
Beyaz eşya tamiri ve bakım servisi çözümleri...
0.00 yıldız 0 Değerlendirme
Ankastre fırın ve ocak bakım ve onarım servisi K
Ankastre fırın ve ocak tamiri ve bakım servisi çözümleri...
0.00 yıldız 0 Değerlendirme
Bulaşık makinesi bakım ve onarım servisi K
Bulaşık makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...
0.00 yıldız 0 Değerlendirme
Buzdolabı bakım ve onarım servisi K
Buzdolabı tamiri ve bakım servisi çözümleri...
0.00 yıldız 0 Değerlendirme
Çamaşır makinesi bakım ve onarım servisi K
Çamaşır makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...
0.00 yıldız 0 Değerlendirme

En son eklenen liste başlıkları

Entryler
0
Görüntülenme
64
Entryler
0
Görüntülenme
59
Entryler
0
Görüntülenme
56
Entryler
0
Görüntülenme
53
Entryler
0
Görüntülenme
62
Entryler
0
Görüntülenme
60
Entryler
0
Görüntülenme
52
Entryler
0
Görüntülenme
47
Entryler
0
Görüntülenme
50
Entryler
0
Görüntülenme
62

Liste ekle, listele ve kazan!

Puan kazan, ürün al Entry/başlık ekle para kazan

Aklınıza takılan tüm soruların yanıtları S.S.S sayfamızda detaylı olarak açıklanıyor.

Listelik Xenforo yazılımı ile hazırlanmış bir platformdur. Sitemizde çeviri hataları veya farklı hatalar olabilir. Böyle bir hata tespit edersiniz veya sitemizi geliştirmek için öneriniz var ise lütfen iletişim sayfamızdan bize bildirin. Size şimdiden çok teşekkür ederiz.

Katkıda bulunmayı düşünün!

Siz de listelere entry ekleyebilir, üye olarak ekli entry'lerde düzenlemeler yapabilir, oy verebilirsiniz. Listelik'ten tam anlamıyla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere siz de yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Üst Bottom