Cinsel ilişki hangi saatlerde yapılır araştırması sonuçları.
Listelik

Cinsel İlişki senin vazgeçilmezlerinin arasında olabilir.

Nasıl öğlen yemek yemenin bir saati varsa sabah uyanış saatin hep belliyse cinsel ilişki yaşamanın da böyle saatleri var. Şunu da belirmek isterim ki erkekler ile kadınların cinsel ilişki yapma istekleri farklı saatlerde.

Erkekler genelde hep cinsel ilişkiyi düşünür ama araştırma sonucu genellikle akşam 6 ile 9 arası daha çok istiyorlar.

Kadınlara gelince gece 11 ve 2 arası cinsel ilişki yapmayı seviyorlar. Daha romantik saatleri tercih etmiş kadınlar.

 
2 . entry mete tarafından eklendi.        
İlişkinizin ilk günkü gibi hareketli ve de heyecanlı olmasını istiyorsanız, onunla oyun oynamalısınız.

Sevgilinizle uyumlu bir beraberliğiniz var. Ama ne kadar güzel olursa olsun bir süre sonra her çift gibi monotonluk ağına takılabilirsiniz. Eğer ona gerçekten değer veriyorsanız, rutinden kurtulmak için hayal gücünüzü kullanmalısınız.

ŞEHVETİ UYARIN: Hayat şartları, ekonomik krizler, iş yerinden yaşanılan stres gibi faktörler içinizdeki ateşi söndürmüş olabilir. Ama kıvılcımları tekrar ateşe dönüştürmek elinizde. Hem de kolay bir yöntemle... Öncelikle partnerinizle bir ya da iki hafta herhangi bir fiziksel temasta bulunmamak için anlaşma yapın. Diğer taraftan birlikte erotik içerikli filmler seyredin, telefonlarınıza kışkırtıcı mesajlar gönderin, bakışlarınızla birbirinizi tahrik edin. Ama gece yattığınızda asla birbirinize dokunmayın. Bir ya da iki hafta sonra her şeyin çok farklı olduğunu göreceksiniz.

TEK KİŞİLİK ŞOV: Hassas seksin avantajı, yavaş hareketler ve yumuşak dokunuşlar sayesinde çiftlerin erojen noktalarını bulma olasılığının yüksek olması. Diğer taraftan seks terapistleri hassas seksin cinsiyete göre değiştiğini belirtiyorlar. Çünkü kadınlar duyduklarından, erkekler ise gördüklerinden daha fazla tahrik oluyorlar. Bu sefer ışıkları kapatmasına izin vermeyin ve ona tek kişilik bir striptiz şov hazırlayın. Kıyafetlerinizi ağır ağır çıkarıp onun üzerine fırlatın ve hiç aceleniz olmadığını ona hissettirin.

MASUMİYET ÇAĞI: İnsanların birbirlerini ilk keşfetmeye başladıkları zamanki heyecanları ve birbirlerinin vücutlarını yeni tanımalarını, hissedilen cinsel arzunun en doruk noktaya ulaştığı anlardan biri olarak nitelendiriliyor. Uzmanlar uzun süreli ilişkilerde o ilk günkü heyecanı ve keşfetme güdüsünü canlı tutabilmek için çiftlerin kafalarında birlikte paylaştıkları güzel anları canlandırmalarını öneriyorlar.

SINIRLARI AŞIN: Uzmanlar sınırsız seksten bahsederken sadece hayal gücünü ön planda tutmuyorlar; burada oyunculuğunuz ve espri yeteneğinizle kendi sınırlarınızı aşmanın da önemli bir yeri var. Değişikliğin getirdiği heyecanın ilişkinize taze kan getireceğini düşünerek hayal gücünüzü çalıştırın. Gece için senaryosu size ait ufak bir seks oyunu planlayın.

GÖZ GÖZE SEKS: Seks hayatınızın maneviyatından bahsedilirken fiziksel temaslarla birlikte partnerinizin iç dünyasına da hitap etmeniz uzmanların önerdiği diğer nokta. seks terapistleri gözlerin ruhun aynası olduğunu belirterek ruhani sekste göz temasının önemli bir yer tuttuğunu ve misyoner pozisyonunun uygun olduğunu söylüyorlar.

 
3 . entry Karaca tarafından eklendi.        
GÜNLÜK YAŞAMDA ANORGAZMİ VE LİBİDO MODASI.

Avrupa Yakasının Şahikası bile, "Keltoş"unun libidosuyla ilgilenip, anorgazmi dersleri verirse, tabii ki yeni bir seks lügati oluşur.

Sanal ve gerçeğin birbirine karıştığı bir çağdayız. Bu bağlamda aşk ve seks lügatımızdaki bazı kelimelerin anlamı da değişiyor.

İşte günlük yaşamımızdaki eski ve yeni sözcüklerden bazıları...

ANORGAZMİ.
Daha ziyade kadınsal bir sorun olmayı sürdürüyor. Erkeklerin üçte ikisi, kadınlarınsa sadece onda üçü her cinsel ilişkide orgazma ulaşabiliyor. Kısa bir süre öncesine kadar uzmanlar, sadece erkek anorgazmisinde ilaç tedavisi uyguluyorlardı. Yakın zamanda yapılan araştırmalarsa, kadınların orgazmının biyo-kimyasal açıdan erkeklerinkine benzediğini ortaya koydu.

ANAL SEKS.
Amerika'da 100 bin kadını kapsayan bir araştırmanın sonuçlarına göre, her yüz kadından sadece ikisi anal seks yapıyor. İtalya'da yapılan bir araştırmada ise bu oran dörtte bire iniyor. Anal seks ile AIDS ve diğer cinsel hastalıkların bulaşma riski iki kat artıyor.

ÖPÜŞME.
İngiliz Tıp Dergisi British Medical Journal'da yer alan bir yazıya göre, öpüşmek, menenjit riskini tam on kez artırıyor. Bunun yanında, kalp atışını hızlandırdığından öpüşmek, kalp kasları için en iyi spor. Boston College'dan William Cane adlı bir araştırmacı yazdığı Öpüşme Sanatı adlı kitapta öpüşme çeşitlerini 23'e ayırıyor. "Elektrikli süpürge öpüşü" insanın nefesini kesiyor, "ıslak öpücük" dille dudakları yaladıktan sonra gerçekleştiriyor, "sürpriz öpücük" beklenmedik anda gelen öpücük, "uzun öpücük" bir dakikadan uzun süren öpüşme faslı, "lip-o-suction", partnerlerin birbirlerinin dudaklarını emmesi gibi...

BİSEKSÜELLİK.
1970'li yıllarda biseksüeller açık görüşlülüğün ve özgür seksin temsilcileriydiler. Ancak AIDS patlaması nedeniyle sayıları azalmıştı. Bugünlerde biseksüellik yine moda. Psikologlar sadece fiziksel boyutlarda yaşanmasının çok ciddi sorunlar yaratmadığını düşünüyorlar.

SANAL SEKS.
Bilgisayar bağlantılı eldivenler ve üç boyutlu gözlüklerle tüm vücudunuzda gerçek erotizmi hissedebilirsiniz. Bu teknolojik donanımdan yoksun olanlarsa, erotizm ve seks ağırlıklı web sayfalarında dolanabilirler. Uzmanlar, sanal seksin de zararsız olduğunu söylüyorlar. Çünkü 100 denekten sadece 8'i, sanal seks sırasında stres yaşadığını söylemiş.

FANTEZİLER.
Araştırmalar, kadınlarla erkeklerin cinsel fantezilerinin artık birbirinden çok farklı olmadığını ve kesiştiğini gösteriyor. Cinsel hayata faydalı olduğu artık herkesçe kabul ediliyor.

LİBİDO EKSİKLİĞİ.
Libido (cinsel istek) eksikliği her üç kadından birinde ve her altı erkekten birinde görülüyor. Bunun nedeni psikolojik, özellikle de ilaçlarla (antidepresanlar) bağlantılı. 40-50 yaşlarından sonraysa kadınlarda estrojen, erkeklerde ise testosteron eksikliğinden kaynaklanabiliyor.

 
4 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Önce bir sinema, sonra mum ışığında bir yemek, ardından dans, sonra... Hayır sonrası sandığınız gibi değil. Gerçi tüm romantik ögeler gece üzerine kurulmuştur ama kronobiyolojiye göre vücudun da bir saati var ve seks için en uygun saat akşam değil, sabah 08:00. Spor yapmak için en uygun saat ise sabah değil, öğleden sonra 16:00 suları.

Gün 24 saat ve insanların vücut ve ruh durumları 24 kez değişiyor. Doktorlar, biyologlar ve farmakologlar bu duruma kronobiyoloji adını veriyor. Vücut ritmine göre hangi eylemin hangi saat uygun olacağını da şöyle sıralıyorlar:

07:00: Kortizon salgılamasıyla organizma uyanır. Ancak vücut hala zayıftır, bu nedenle spor yapmaktan kaçının.

08:00: Seks için en iyi zamandır, çünkü bezler fazla miktarda hormon salgılarlar.

10:00: Organizma şimdi faaliyete hazır. İnsan yaratıcı ve dinamik olur.

11:00: Vücudumuz formundadır.

13:00: Vücut formdan bir hayli düşmüştür. Verimlilik gün ortalamasının yüzde 20 altındadır.

15:00: Enerjimiz geri gelmiştir, belleğimiz tam formundadır. Ama bu enerji sabahkinden azdır.

16:00: Spor için en uygun saat. Tansiyon ve dolaşım çok iyi durumdadır.

17:00: Organların faaliyeti üst düzeydedir. Böbrekler ve mesane çok çalışır. Tırnakların ve saçın en çabuk uzadığı zamandır.

19:00: Tansiyon ve nabız tembelleşir. Tansiyon düşürücü ilaçlar tehlikeli olabilir.

22:00: Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir. Yenen her şey midede sabaha kadar hazmedilmeden kalır.

23:00: Tam dinlenme saatidir. Metabolizmanın faaliyeti giderek azalır.

01:00: Verimliliğimiz en alt düzeyde. Bu saatte çalışanlar hata yapar, dikkat son derece azalır.

03:00: Bedensel ve ruhsal olarak karanlık bir safhadır. Bu saatte intihar edenlerin sayısı fazlalaşır.

05:00: Hormon salgılaması giderek yükselir, kaybolan enerji geri gelir. Vücut, yeni gün için hazırlanır.

 
5 . entry Burçin tarafından eklendi.        
Siz nasıl seversiniz?

"Necking", "Petting" gibi aşk oyunları, doğrudan birleşmeye geçmeksizin ikincil uyarım bölgeleri üzerine yoğunlaşarak gerçekleştirilen cinsel temas türleridir.

Pratik içinde taraflar, çeşitli bölgelerin yumuşak mı, yoksa sert mi okşanmasının, öpülmesi mi yoksa incitilmesinin mi daha fazla hoşa gittiğini anlamaya çalışmalıdırlar. Cinsel birleşmenin ön oyunlarında her iki eş için de ilk hedef, ikincil uyarım bölgelerinin uyarılması olur. "Necking", "Petting" gibi aşk oyunları, doğrudan birleşmeye geçmeksizin ikincil uyarım bölgeleri üzerine yoğunlaşarak gerçekleştirilen cinsel temas türleridir.

İLK CİNSEL DENEYİM.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de erken yaşlarda yaşanan ilk cinsel deneyim, gençlerin hayatında adeta bir dönüm noktası. İlk ilişkinin ruhsal yara almadan aşılabilmesi ise büyük önem taşıyor.

İlk aşk, belki de yeniyetmeliğin başlangıcıyla eş anlamlıdır. Bu dönem, her şeyin en üst derecede, en yoğun yaşandığı dönem olarak tanımlanır. Bedensel değişikliklerin tam olarak ne anlama geldiği kavranamaz. Gövde değişir, ses değişir, büyüklerin ona karşı tavrı değiştiği gibi kendisinde de daha önce tanımadığı bir takım dürtüleri fark eder. Hormonal değişikliklerden dolayı, yaşama enerjisinin kaynayarak yükseldiği bir dönemdir bu. İşte bu dönemde karşı cinsle yakınlaşma isteği ve cinsel arzular ön plana çıkar.

Artık gençler, cinselliğe daha büyük önem veriyorlar. Bunun psikolojik yararları olabileceği gibi, genci olumsuz da etkileyebiliyor. Günümüz gençleri, sahip oldukları teknolojik imkanlarla, cinsel kimliklerini daha erken yaşta keşfedip, kapasitelerini çok genç yaşta tanıyorlar.

MEKAN ÖNEMLİ.
Ancak ilk ilişkinin ruhsal yara almadan aşılabilmesi çok önemli. İlk kez "muhteşem bir olay" olabilir ama hayal kırıklığı ile de sonuçlanabilir. Genç erkek "ilk kez" korkusuyla ereksiyon sağlayamayabilir. Genç kız da psikolojik korkuları ve fizyolojik acısı nedeniyle ilk seferden hiç zevk almayabilir.

İlk cinsel deneyimde mekan da, çiftin psikolojisi üzerinde büyük etkiye sahiptir. Araştırmalar, genç yaştaki ilk ilişkilerin çoğu zaman bir arkadaşın evinde yaşandığını gösteriyor. Bu, işleri daha da zorlaştırıyor. Hızlı davranma kaygısı, rahatsızlık, kendini güvende hissetmeme... Oysa çiftler özellikle ilk ilişkilerinde, kendilerini rahat hissedecekleri bir mekanda olmaya ihtiyaç duyarlar.

İlk ilişkilerin bir başka rahatsızlığı ise korunma ile ilgilidir. İlk ilişkiler genellikle programlanmadan, bir anlık çekimle yaşanır. Dolayısıyla gençlerin korunmak için hiçbir hazırlıkları yoktur. Ayrıca son istatistiklere göre ergenlik çağındaki gençlerin yalnızca yüzde 30'unun korunmayla ilgili bilgisi olduğunu öğreniyoruz.

İLK CİNSEL İLİŞKİ YAŞI DÜŞÜYOR
Yapılan değişik araştırmalar, dünyada ilk cinsel ilişkinin 15 ile 17 yaşları arasında kurulduğunu ortaya koyuyor. Günümüzde gençlerin büyük çoğunluğu evlilik öncesi cinsel beraberlikler yaşıyorlar. 1990 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Batılı ülkelerde insanların yüzde 95'i evlilik öncesinde cinsel deneyimlere sahip olmuş. İlk ilişkinin yaşı ise, son yarım yüzyıl içinde 9 yaş küçülmüş. Ancak Türkiye standartlarında, özellikle kırsal kesimde evlenme yaşı düşük olduğu için, ilk ilişki yaşı da düşük.

 
6 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Kadınların seks için önce kalbini ve beynini kazanmak, ardından ilgi, sevgi ve şefkati üzerilerinden eksik etmemek gerekiyor. Uzmanlara göre erkekler stresle baş etmek ve gerilimden kurtulmak için seks yapıyorlar. Kadınlarınsa seks yapmaları için gerilimden ve stresten uzaklaşmaları şart. Durum böyle olunca kadınların cinsel hayatta istedikleri aslında normal hayatlarında saklı. Bu yüzden uzmanlar, kadınların cinsel hayatlarıyla ilgili bilinmesi gerekenleri 4 madde de topluyor ve kadının seksüel sırlarını ortaya çıkarıyor:

1- Kadınlar önce beyin ve kalplerinden uyarılırlar.

2- Kadınların seks arzusu duymaları için, kendilerini rahatlamış ve tüm problemlerden arınmış hissetmeleri gerekir. Bu çok önemlidir.

3- Kadınlar tahrik edilmekten çok hoşlanırlar.

4- Kadınlar seks konusunda aceleye getirilmekten nefret ederler.

ERKEKLERE ÖNERİLER.
Uzmanlar iyi bir seks hayatı için erkeklerin atması gereken üç küçük adımı da şöyle özetliyor:

SEVGİ VE ŞEFKAT:
Onun kalbini takdir, ilgi ve şefkatle doldurun yeter. Önce sevdiğiniz kadını, sevginize muhtaç kılın. O zaman, sizinle seks yapmaya muhtaç kaldığını göreceksiniz.

YATAK DIŞI İLİŞKİ:
Sevişmek için yatağa girmeyi beklemeyin. Unutmayın, bir kadının yataktaki arzusunun miktarını belirleyen onunla yatak dışındaki ilişkinizde olup biten her şeydir.

ÖN SEVİŞME:
Usta bir duygusal ön sevişmeci olun. Onu rahatlatmak için ne yapabileceğinizi sorun. Onu neyin seksi ve feminen hissettirdiğini bulun. Mum mu, iç çamaşırı mı, içi köpüklü bir banyo mu, masaj yağları mı?

İŞTE İDEAL ERKEK;

Aşağıda sayılan özelliklerin birkaçını bile yapısında barındıran erkek, kadınların kalbini fetih ediyor...
Tabii bu özelliklerin hepsine sahip olanlar ise kadınlar aleminde 'ilah' sayılıyor...

1- Yavaş sevişip, güzel öpüşen,
2- Kadınla yatakta konuşan,
3- Gözleriyle bir kadına onu çok sevdiğini anlatabilen,
4- Kadını soymaya vakit harcayan,
5- Dokunurken uyarmayı becerebilen ve bundan hoşlanan,
6- Bir kadının saçına babasından farklı dokunabilen,
7- Bir kadının yatakta ve onun dışında ne istediğini keşfetmesine fırsat veren,
8- Cinsel açıdan bir kadını baştan ve yoldan çıkarmayı bilen,
9- Kendilerini fiziksel olarak sevişmeye hazırlayan,
10- Bir kadına kendini her fırsatta güzel hissettiren,
11- Masaj yapmayı bilen...

 
7 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Kadınlar çoğunlukla partnerlerine, ilişki öncesinde ve sırasında haz aldıkları dokunuşları ve bölgeleri itiraf etmekten çekinirler. Oysa ne istediğini bilmek kadar onu dile getirebilmek de önemlidir. Uyarıldığınız anlarda partnerinize yol gösterici olun ve cinselliği sınırsızca yaşayın.

 
8 . entry Vedia tarafından eklendi.        
Ona, içten içe arzuladığınız gibi dokunmasını öğretin. Bunun da yolları var. Nasıl mı? Şöyle... Kadınlar bacaklarının arkası, boyun, kulakların arkası gibi tahrik olan bölgelerinin daha fazla farkındadır. Bel bölgesinin uyarılması için genellikle vücudun bu bölümlerinin harekete geçirilmesi gerekir. Öte yandan, erkekler cinselliklerinin merkezi olarak ereksiyona odaklanırlar.

Çoğu zaman, birleşmeyi bırakın, sevişmeden önce, partnerlerine ne kadar dokunmaları, ön sevişmesini ne kadar uzatmaları gerektiğinin farkına varamazlar. Peki birleşme öncesi bu dokunuşları nasıl elde edebilirsiniz? Vücudunuzun belli bölgelerinde, örneğin göğüslerinizde, kollarınızın iç kısımlarında, boynunuzda ya da avuç içlerimizde, dairesel hareketlerle parmaklarını gezdirmesini isteyebilirsiniz. Dairesel dokunuşlar, derinizin altındaki sinirleri, parmakların aşağı yukarı hareketine oranla daha fazla harekete geçirir.

BEDENİNİZİN DİLİ.
Kadın bedeni kadınlar için bile zaman zaman hayli şaşırtıcı olabilir. Bu yüzden erkeğinizin ne kadar yardıma ihtiyacı olduğunu tahmin etmeniz zor olmamalı. Cinsel açıdan uyarıldığınız zaman, bu uyarıya yanıt vermeyen tek bölge göğüs uçlarınız olmayabilir. Klitorisiniz de tam hayatınızın orgazmını yaşamak üzereyken bir anda saklambaç oynamaya karar verebilir. Erkeğinizi bunun ona olan ilginizi kaybettiğiniz anlamına gelmediğini belirterek, ondan devam etmesini isteyin. Bu kendini çekme orgazm öncesi kasılmadan kaynaklanıyor olabilir. Erkeğinizin temkinli bir biçimde yorumlaması gereken bir diğer beden sinyali de salgılarınızdır. Uzmanlar vajinanızdaki ıslaklığın ne kadar tahrik olduğunuzun göstergesi olmadığını belirtiyorlar. Ona bedeninizdeki işaretlerden önce, sesli tepkilerinize ve beden dilinize kulak vermesi gerektiğini anlatın.

SİHİRLİ SÖZCÜKLER.
Erkeğinizin gemisini yürütecek olan şeyin, yataktaki başarısına övgü dolu sözlerle vereceğiniz yanıtlar olduğunu unutmayın. ‘Buna bayıldım’, ‘Harikasın’ ve az ama öz olan ‘Evet, evet, evet’ gibi sözlü tepkiler hiç ummadığınız kadar işe yarar; çünkü zevk aldığınızı belirten sözcükler, onun sizi tatmin edip etmediğine dair, kafasındaki tüm sorulardan kurtulmasını sağlar. Erkekler memnun etme arzusuyla yanıp tutuşurlar. Bağırmaktan, inlemekten, açık saçık sözler söylemekten asla çekinmeyin. Bütün bunlar erkeğinizi daha da cesaretlendirerek unutulmaz bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

DOĞRU POZİSYON.
Kadınların büyük çoğunluğu birleşme esnasında orgazma ulaşamamaktan yakınırlar. Bunun çözümü, mükemmel bir zevk alıncaya dek, kasıklarınızın farklı eğimlerde olduğu, çeşitli pozisyonlar denemek. Orgazma ulaşmanız için partnerinizin penisinin G noktanıza değecek şekilde girmesi gerekir. Kalçaların altına konan birkaç yastık kasıklarınızı istenen eğimde tutmanıza imkan sağlayabilir.

Ancak sadece pozisyon değil, seks esnasında kaslarınızın hareketi de orgazmı etkiler. Kaslarınızı sıkmanız, ardından serbest bırakmanız vajina kanalınızın sıkışmasını ve partnerinizin penisinde ani bir kasılma dalgası oluşmasını sağlar. Penisin doğrultusunun değişmesi doğrudan G noktanıza değmesinin de önünü açabilir. Sonuç mu? Daha önce birleşme esnasında hiç orgazma ulaşmamış olan kadınlar için bile güçlü bir orgazm!

 
9 . entry Karaca tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom