Cinsel yaşam hakkında öneriler/tavsiyeler listesi

Çıtır kızları kollarına takan olgun erkekler, tasasız ilişkilerle epey vakit geçirirler. Peki kadınlar neden aynı şansa sahip olmasın?

Kadınların da gülüp neşelenmeye, gençliğini yeni baştan yaşamaya ihtiyacı var. Genç sevgililerle gezmek, dans edip şarkılar söylemek onların da hakkı... Şimdiye kadar genç bir sevgiliniz olmadıysa, bu satırlara dikkat.

TANIŞMANIN YOLLARI:
İnternetten arkadaş edinme sitelerini kullanabilirsiniz mesela. Zira oradakilerin çoğu 20-30 yaş civarında. Ama dikkat edin, her önünüze gelenle de tanışmayın emin olmadıkça. Barlar da "çıtır"larla tanışmak için uygun mekanlar. Gidin beğendiğiniz birine uyduruktan bir soru sorun. Konuşmanın devamı gelir nasılsa. Eğer şanslıysanız, arama çalışmalarına ihtiyacınız yok. Arkadaş çevrenizde vardır belki de, kendiliğinden tanışırsınız. Eskiden yaptığınız gibi, "yaşı benden küçük" deyip itemezsiniz herhalde.

YEPYENİ BİR TARZ:
Hayatınıza bir "çıtır" neler getirir anlatmakla bitmez. Bir kere genç olduğu için yaşanmışlık, yıpranmışlık yoktur ruhunda. Her şeye, aşka, size ve tabii hayata taze bakar. Enerjisi sınırsızdır; her aradığınızda buluşacak enerjiye sahiptir. Günlerce uykusuz kalıp, sabahlara kadar gezip eğlenebilir. Yaşınıza uygun erkekler gibi, bir gece dışarı çıkınca, ertesi gün turşu gibi yatmaz.

SONSUZ ENERJİ:
Neşelidir, akıllıdır, zekidir, romantiktir. Hayatından henüz çok kadın geçmediği için sizi çok önemser, aşkınıza ve size değer verir. Eksisinden daha çok gülersiniz. 20'li yaşlarınız sanki geri gelmiştir. Birbirinize başkalarının asla anlayamayacağı komik, saçma isimler takar, her dakika gülecek bir şey bulursunuz. Geceler boyu uykusuz gezip, sabahları işe gittiğiniz halde, hala enerji dolu olduğunuzu fark edersiniz. İşte her şey size harika görünür, kimse sizi kızdırmaz, yaratıcılığınız, performansınız aniden şaşırtıcı derecede artar.

GENÇLİK AŞISI:
Spora başlarsınız yeni baştan. Hızla kilo vermeye başlarsınız. Acı çekmeden mutlu mutlu kilolar verirsiniz. Sporla hayatınızda yeni bir sayfa açılmışken, NBA'deki basket takımlarının adlarını ve oyuncularını da mecburen öğrenmek zorunda kalır, belki futbola yeni baştan merak sararsınız. Hayatınıza giren cinsellikteki yeni boyutu hatırlatmaya gerek bile yok. O yaşlarda performans süper olmayacak da hangi yaşta olacak?

 
2 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Seks yaşamınızda biraz değişiklik ister misiniz? Birkaç küçük ipucu sayesinde birlikte olduğunuz insanı zevk denizinde yüzdürebilirsiniz!

Gerçekten de bazen çok küçük ve basit bir detayı öğrenmeniz sayesinde, eşiniz ya da sevgilinizle paylaştığınız o çok özel anlara daha da heyecan getirebilirsiniz.

Aşağıda, seks terapistleri tarafından önerilen birbirinden keyifli ipuçlarını bulacaksınız.

GÖZ TEMASI ŞART.
Sevişirken gözleri kapatmak neredeyse gelenekseldir. O şekilde daha kolay konsantre olunacağı düşünülür nedense... Ancak gözleriniz açık sevişmek, ilişkinizdeki duygusallığı hissetmenizi sağlayacaktır. Gözleriniz açık bir şekilde öpüşmeye ve ön sevişme sırasında birbirinize bakmaya alıştırın kendinizi. Orgazma ulaştığınızda da göz temasını koruyabilmeye başladığınızda, çok daha farklı bir haz aldığınızı göreceksiniz.

GÜRÜLTÜCÜ OLUN.
Cinsel heyecanınızı sevgilinize açıkça göstermekten çekinmeyin. Hep terbiyeli olmamız öğretildiğinden kendinizi ifade etmek başlangıçta zor gelebilir. Çığlık atmaktan, gülmekten, onun adını haykırmaktan, kısacası gürültücü ve "edepsiz" olmaktan korkmayın. Utanıyorsanız, partneriniz ve ilişkiniz için iyi bir şey yapmakta olduğunuzu söyleyin kendi kendinize. Çünkü zevk aldığınızı ne kadar belli ederseniz, karşınızdaki erkeği de o kadar mutlu edersiniz. Kendinize koyduğunuz sınırları aştığınız noktada zevkin doruğuna ulaşabileceğinizi unutmayın.

CANIM VÜCUDUM BENİM.
Yatakta maksimum haz alabilmeniz için, top model mükemmelliğinde bir vücuda sahip olmanız gerekmez. Vücudunuzla hala barışmadıysanız, bir an önce bunu yapmalısınız. Her gün beş dakika kadar boy aynasında kendinizi inceleyin ve vücudunuzun sevdiğiniz yönleri üzerinde yoğunlaşın. Eğer bu şekilde doğrudan yüzleşemiyorsanız, hoşunuza giden bir müzik eşliğinde ayna karşısında çıplak dans etmeyi deneyin. Bir süre sonra, sadece size özgü olan vücut şeklinize ısındığınız göreceksiniz. Vücudunuza dair kazandığınız güven ve rahatlık, kendiliğinden seks yaşamınıza yansıyacaktır. İyi bir seks hayatının en büyük düşmanı, beyninizin bir köşesini kemiren ve sizi yatakta katılaştıracak duygulardır.

PANTOLON OYUNU.
En sevdiğiniz jean pantolonunuz üzerinizdeyken sevgilinizi size dokunmaya davet edin. Pantolonun bedeniniz üzerinde yarattığı gerilim ile sevgilinizin dokunuşları birleştiğinde, daha farklı bir haz aldığınızı fark edeceksiniz. Ancak pantolonunuzu çıkarmasına hemen izin vermeyin. Oyunu uzun tuttukça, gerilimimiz de yükselecektir.

SEKS OYUNCAKLARI ELDE EDİN.
Bazen sevişmelere nesneler de dahil edilir; sevişmeyi bir oyun gibi düşünürsek, oyundaki aksesuarlardır bunlar. İki kişinin hayal gücüne göre kullanılan eşyalar da değişebilir.

Yaratacağınız oyuna veya sahneye göre, bazen bir eldiven, bir şapka, gözleri veya elleri bağlamak için bir eşarp olabilir bunlar. Hayal gücünüzü sınırlamayın, tabii iki taraf da oyunun kuralları üzerinde anlaştığı sürece.

POZİSYONLARDAN POZİSYON BEĞENİN.
Seksle ilgili başucu kitaplarında binlerce pozisyon verilir. Kişisel tercihler değişir... Ancak istisnasız bütün erkekleri çılgına çevirecek bir pozisyon öneriyoruz. Sizin üstte olduğunuz bir zamanda, sırtınız sevgilinize dönük şekilde oturun. Denge sağlayabilmek için, onun ayaklarına doğru eğilin. Bu pozisyonda karşılaştığı manzara, sevdiğiniz erkeği tahmin ettiğinizden de çok ateşleyecektir.

 
3 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Cinsel zevki artıran ve azaltan, dönem ve durumlar var. Bunları bilirseniz, uygun olmayan günlerde partnerinizi boş yere zorlamaz ve ilişkinizi sorgulamazsınız...

Kadınların seksten daha fazla zevk alması, dengeli beslenmesine, kendine iyi bakmasına ve de adet dönemlerine bağlıdır.

Yumurtlama dönemi.
İki adetin ortasındaki günlerde, yumurtlama gerçekleşir, bu dönemde testosteron hormonu zirve yapar. Bu hormonun yüksekliği, kadınların daha çok seks arzulamalarına neden olur. Bu dönem, kadınların kendi kendilerini de en çok tatmin ettikleri dönemdir. Kadınlar bu dönemlerinde daha kolay orgazma ulaşırlar. Yumurtlamanın arkasından artan östrojen ve oksitosin hormonları da bu yüksek arzulamanın 3-4 gün kadar daha devam etmesini sağlar.

Dengeli beslenme.
Düşük yağ içerikli bir diyetle beslenen kişiler, düşük vücut ağırlıkları cinsellikte daha yüksek zevk alma imkanı verir. Yağlı beslenen kişilerde meydana gelecek damar kireçlenmesi nedeni ile kan akımları bozulacağından erektil dokularda tam bir şişme olmayacak ve cinsellikten maksimum haz duyulmayacaktır.

Kegel egzersizleri.
Kegel egzersizleri karın alt duvarını oluşturan kasların egzersizleridir. Özellikle gebelikte kolay doğum amacı ile ve gebelik sonrası idrar kaçırma sorununa karşı uygulanır. Bu egzersizler sayesinde karın alt duvarı kaslarına daha çok kan akımı sağlanacaktır. Vajina daha duyarlı hale gelir.

Bedensel egzersiz.
Düzenli yapılan egzersiz, vücut hormon seviyelerini etkiler. Özellikle testosteron hormonu seviyesi yükselir. Cinsellikteki zevki yöneten bu hormonun yükselmesi, daha fazla zevk alınmasını sağlar. Egzersiz yapmakla dokulara daha çok kan götürecek damarsal yapıların gelişmesi de sağlanır. Vajinal dokuların his özellikleri artar. Kalp ve damar sağlığı için yapılan spor da çok yarar sağlar. Haftada 2-3 gün, 20-30 dakika süre ile kalp atım hızını 120'nin üzerinde tutacak aerobik egzersizler, burada söz konusudur. Yürüyüş, hafif koşu, egzersiz makineleri, yüzme örnek olarak verilebilir.

 
4 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Cinsel istek istediğimiz zaman açıp kapatabileceğimiz elektrik düğmesi gibi kontrol edilecek bir şey değildir.

Çoğu insan, özellikle yaşları ilerledikçe veya ilişkileri olgunlaştıkça, cinsel isteklerinin o kadar çabuk uyarılamadığını görürler. Bu dönemlerde fantezilerin yardımı olabilmektedir.

ÖNCE HAZIR OLMALI.
Fanteziler cinsel isteğin uyarılmasında oldukça yardımcı olmaktadırlar. İlişkiye girmeden evvel çoğu insan kendisini beyinden hazırlama ihtiyacını duyar.

Bunu da gireceğimiz cinsel ilişkiye beynimizde canlandırarak yaparız. Partnerinizin yakınlığını, sıcaklığını, size dokunuşlarını hayal etmekle başlayabilirsiniz. Partnerinizin yüzünü, gözlerini, dudaklarını kafanızda imajlar halinde görmeye çalışabilirsiniz. Sadece sizin hoşunuza gidecek fiziksel imajları yaratmanız çok önemlidir.

Cinsel isteği uyarmakta partnerinizle günlük temaslarınız da önem taşımaktadır. Telefonla partnerinizi arayarak "Bütün gün senin o muhteşem vücudunu düşünüp duruyorum" veya "Bil bakalım bu akşam seninle ne yapmak istiyorum?" gibi sözlerin söylenmesi, partnerinizin de erotik fanteziler kurmasına yardımcı olacaktır.

Sadece fantezi kurmakla kalmayıp akşam buluştuğunuzda bu fantezilerin ilişkinizi yansıma olanağının yüksek olacağı söz konusudur.

PARTNER DE UYARILMALI.
Fanteziler genelde birlikte olduğumuz kişilerle ilgili kurulsalar da bu başka kişiler hakkında fantezi kurmamıza engel olmaz.
Başka kişiler için kurduğunuz fantezileri şu andaki bulunduğunuz ilişkinin içine katmanız normaldir. Böylece duygularınızı canlı tutabilirsiniz. Ama bazıları başka kişileri ilişkilerine katmakta suçluluk duygusu duyarlar. Bu durumlarda fantezilerinizi partnerinizle sınırlı tutmanız tavsiye edilir.

Duygularınızı canlı tutmak istiyorsanız, fantezilerden yardım almalısınız.

 
5 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Seks hayatınıza biraz daha renk katmak aldığınız hazzı ikiye katlamak için alışılmışın dışında yerleri denemeniz gerekebilir. İşte size 9 alternatif seks adresi...

Bir dakika içinde seks yapmak için mekan seçmek zorunda kalsanız ne yaparsınız? Etrafınıza bir göz atın ve uygun bir yer bulup bulamayacağınızı araştırın. "Quickie Sex" (Hızlı seks) adlı kitabında yazar Lisa Sussman seks için birçok yer bulunduğunu, ancak insanların onların farkında olmayacak kadar korkak olduklarını söylüyor. İşin tek sırrı; kimseye yakalanmamak... Hızlı, bir o kadar da ateşli bir seks için önerilerimize göz atın:

BAR TUVALETİ
Uygun bir zaman bulup birlikte tuvalete süzülün. Klozet kapağını kapatın ve sevgilinizi onun üzerine oturtun. Siz de kucağına oturarak bu ateşli ve heyecanlı sevişmenin tadına varın.

HAVUZ
Su, hareketlerinizi daha da ateşli kılacak...

SOYUNMA ODASI
Okulda, öğretmenlerinizden kaçarak köşelerde el ele tutuştuğunuz günleri unuttunuz mu? İşte tıpkı o günlerdeki gibi, soyunma odasını birkaç dakikalığına işgal edin, ancak bu sırada fazla ses çıkarmamaya özen gösterin...

ŞEZLONG
Minderli şezlongları tercih ederseniz, dizleriniz yaralanmayacaktır. Siz kalçalarınızla dairesel hareketler yaparken, sevgiliniz ayaklarını kullanarak ileri geri hareket edebilir. Açık hava sizi daha da etkileyecek...

MUTFAK
Makarnalarınız haşlanırken, iştahınızın açılması amacıyla tezgaha uzanın ve bir yıldırım seksi deneyin.

MERDİVEN
Hızlı bir uçuş için merdivende sevgilinizin kucağına, yüz yüze bakmayacağınız şekilde oturun. Öyle bir basamak seçin ki, kol ve ayaklarınızı denge kurmak için kullanabilin.

KÜVET
Su dolu havuz ya da küvette partneriniz otursun. Siz de yüzünüz ona bakar şekilde kucağına oturun. Kalçalarınızı kaldırarak sizi su üzerine çıkarıp, yeniden daldırmasını isteyin.

ARABA
Ev ortamı sevişmeleriniz için artık banal mi geliyor? Arabaya atlayın ve bir varyasyon deneyin. Uygun bir yere park ettikten sonra, koltukları sekse uygun bir pozisyona getirip, başka türlü bir yolculuk gerçekleştirin.

DUŞ
Seks yapmak için en keyifli yerlerden biri de duş. Yalnız dikkat! Fazla akrobasi yapmaya kalkmayın, kayıp bir yerlerinizi incitebilirsiniz. Sevgilinizin kafasının altına bir havlu yerleştirirseniz, daha rahat edecektir.

 
6 . entry Karaca tarafından eklendi.        
İşte her yıl 340 bin kişinin cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyonla enfekte olduğunu belirten fotomodel Sophie Howard'ın tavsiyeleri. 80 milyon kadın istemeden gebe kalıyor. İşte bu iki büyük ve önemli global sorun, "güvenli cinsel ilişki" kavramının giderek daha fazla üzerinde durulmasını ortaya koyuyor.

Güvenli cinsel ilişkiyle, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapma riskini azaltan ve istenmeyen, planlanmamış gebelikleri engelleyen her türlü davranış kastediliyor. Az risk ile çok zevk almak esas. Aslında cinsel ilişkiyi güvenli hale getirmek hiç de zor değil.

EN BASİT İKİ STRATEJİ.
Riskli davranışlardan kaçınmak, kondom kullanmak güvenliği artırmada uygulanabilecek en basit iki strateji. Önlem alınmadan girilen cinsel ilişki, ciddi sağlık riskleri taşıyor. Cinsellikten haz almanın bedelini, hastalık kaparak veya hazırlıksız anne-baba olarak ödemek istemeyenler, kaliteli cinsel yaşam kadar güvenliğe de önem veriyor. Güvenli cinsel ilişkinin tek hedefi kişinin kendini koruması değil. Eş veya sevgilinin korunması da bu kavramın içinde.

EN GÜVENLİ YÖNTEM TEK EŞLİLİK
Muhafazakar bir düşünce gibi görülse de, bunu Dünya Sağlık Örgütü ve konuyla ilgili uzmanlar da söylüyor. Eğer; eşlerden ikisi de başka bir kimseyle korunmasız cinsel ilişkiye girmiyorsa, eşlerden ikisi de kan yoluyla bir enfeksiyon almamışsa, steril olmayan enjektör kullanmıyorsa, eşlerden ikisinin de halihazırda bir enfeksiyonu yoksa erkek ya da kadının bu ilişkide enfeksiyona yakalanmaktan korkmasına gerek yok.

TEK EŞLİLİK İYİ DE PEKİ SİZDEN ÖNCESİ!
Tek eşlilik en ideal yöntem olarak sunuluyor. Ancak şu da bir gerçek ki, pek çok kişi yaşamı boyunca birden fazla kişiyle cinsel ilişki yaşıyor. Örneğin, HIV enfeksiyonuna yakalanan kişilerin pek çoğu bu hastalığı tek eşli olarak yaşadıkları eşlerinden aldıklarını belirtiyorlar:

EMİN OLMAK GEREKİYOR.
Eşler birbirlerine sadık olmaya karar vererek enfeksiyondan korunma önlemlerini alabiliyorlar. Bu durumda her iki tarafın da enfeksiyon taşımadığından emin olmak gerekiyor. Örneğin, HIV enfeksiyonu gibi bazı enfeksiyonların belirti vermesi için yıllar geçebiliyor. Eşlerin gizli bir enfeksiyonun taşıyıcısı olup olmadıklarını anlamaları için bir sağlık kuruluşunda muayene olmaları ve laboratuvar tetkiki yaptırmaları gerekiyor.

PREZERVATİF ŞART!
Korunmalı cinsel ilişkiyi alışkanlık haline getirmek ve prezervatif kullanmak gerekiyor. Prezervatif, erkek ya da kadın cinsel organına takılmaya uygun, içerisinde genellikle spermlerin etkinliklerini bozan maddeler de bulunan yapıya sahip. Gebelikten ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan koruyor.

BUNLAR ÇOK RİSKLİ.
Cinsel yolla bulaşan hastalıkların birinci sorumlusu cinsel ilişki. Bulaşma riskini artıran "riskli davranışlar" var. Özellikle kondom kullanmadan, vajinal, oral veya anal cinsel ilişkiye girilmesi durumunda cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riski yükseliyor. İşte riskli davranışlar:

RİSKİ AZALTMAK İÇİN.
Eşin veya sevgilinin bedeninden salgılanan sıvılarla (vajina, anüs veya ağız) temas etmeyin. En fazla dikkat edilmesi gereken şey ise beden sıvıları: Kan, semen, penisten boşalma öncesi gelen sıvı, vajinal sıvılar ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar nedeniyle oluşan yaralardan gelen sıvılar...Bu durumlarda, cinsel organlarda oluşan yaralara ya da kabarcıklara dokunmayın! Sizde veya partnerinizde yara veya enfeksiyon varsa cinsel ilişkiden kaçının.

 
7 . entry Karaca tarafından eklendi.        
Baştan çıkarmak çok güçlü bir silahtır. Peki bu silahı nasıl kullanmalı? Her kadında olan potansiyeli nasıl uyandırmalı? Aşk tanrısı Eros'u nasıl harekete geçirmeli?

Erkeği Yatakta Çılgına Çevirmenin 203 Yolu ve "Her Kadındaki Aşk Tanrıçasını Serbest Bırakmanın 227 Yolu" adlı kitaplarıyla üne kavuşan Olivia St. Claire, "Sevdiğiniz erkekle tutkulu bir ilişki yaşamak için vücudunuzun her santimetre karesini erotikleştirin " diyor. Bakın, Olivia St. Claire tutkulu bir cinsel yaşam için ne tür şeyler öneriyor?...

1- KENDİNİZİ SEVİN.
Belki çok sıradan ama çoğu kez dikkate alınmayan bir öneri. Eğer kendinizi sevmezseniz, kimse sizi sevmez ve önemsemez. Kendinize küçük hediyeler alın, vücudunuzu mis kokulu losyonlar, kremlerle ağır ağır ovun, damak tadınızı lezzetli tatlılarla ödüllendirin, afrodizyak yemekler yiyin (istiridye, avokado, mango, incir, vb.) Bunlar, bedeni ve zihni ödüllendirerek erotik duyguları harekete geçiren şeylerdir.

2- GÖSTERİŞ.
Yüksek ve sivri topuklu bir ayakkabı, şeffaf bir giysi, göğüsleri dikleştiren bir sutyen, kırmızı renk bir ruj, dar bir gömlek, çekici noktaları belirginleştirmek, kusurları örtmek için yeterlidir. Tayyörle bile erkeği baştan çıkarabileceğinizi unutmayın. Ayrıca yürüyüş ve duruşun da çok seksi olabileceğinizi unutmayın.

3- MÜZİKLİ EROTİZM.
BİR müzik parçası özel bir geceye ayrı bir erotizm katabilir. Klasik ortamlar için: Carmina Bur ana (Carl Orff), Ronmeo ve Juliet (Prokofief), Şehrazat (Nikolay Rimskij-Korsakov); modern ortamlar için Black Magic Woman (Santana), Enigme (Enigma), Fly Me To The Moon (Frank Sinatra), Sweetest Taboo (Sade), Unforgettable (Nathalie ve Nat King Cole) çok uygundur.

4- KOKULARIN GÜCÜ.
Burun, aşkın en güçlü silahlarındandır. İç gıcıklayıcı bir parfüm, kokulu mumlar, tütsüler; ortama, bir aşk gecesi için çok uygun gizemli ve sıcak bir hava kazandırırlar.

5- FANTEZİSİZ OLMAZ.
Hayal gücü yaratıcılık için esastır. Bir ilişkinin monotonluğunu, rutini kırmak için en iyi araç hayal gücüdür. Erotik düşlerinizi bastırmadığınız sürece, cinsel yaşamınız daha hareketli ve tutkulu olacaktır.

6- ARZULANDIĞINI BİLSİN.
Telesekreterine erotik mesajlar bırakın, okuduğu kitapların arasına ya da yastığın altına aşkınızı dile getiren küçük notlar koyun, en olmadık yerlere "özel" fotoğrafınızı yerleştirin. Bu önerilerin işe yaradığını göreceksiniz.

 
8 . entry Karaca tarafından eklendi.        
İki tür birleşme yaşamak ya da tam tersi. Cinselliği doyum noktasına ulaştırmak sizin elinizde! Olgun aşık çiftler, birbirlerinin orgazmından doyum ve haz alırlar. Peki cinsel yaşamı bu hayatta neler keyifsizleştiriyor?

1- Cinsel isteğinizin olup olmadığına aldırış etmeden cinsel ilişkiye girin.

2- Gergin, güvensiz ortamları tercih edin. Birbirinize kırgınlıklarınız varsa bunları konuşmak ve çözmek yerine cinsel ilişkiye girin. Hamilelik istenmediği halde, güvenli bir koruma yöntemi seçmeyin, cinsel ilişki sırasında hamilelik kaygısıyla gerginliğinizi artırın.

3- Cinsel birleşme öncesi, sevginizi göstermek, beğendiğinizi ve arzu duyduğunuzu ifade etmek ayrıca birbirinizi birleşmeye hazırlamak gibi işlevleri olan ön sevişmeye fazla vakit ayırmayın. Apar topar cinsel birleşmeye geçin.

4- Karşı tarafı rahatsız edebilecek ağız kokusu, akıntı gibi sorunlarınız varsa bunları tedavi ettirmeyin, sevişme öncesi hijyen ve temizliğinize özen göstermeyin.
Erken boşalma ya da uyarılma zorluğunuz varsa bunları tedavi ettirmek yerine bu sorunlarınızla cinsel yaşamınızı sürdürmeye çalışın.

5- Eşinizin sevişirken sizi rahatsız eden tutumları varsa değiştirmesin diye bunları söylemeyin, katlanmaya çalışın.
Cinsel isteklerinizi, arzularınızı, eşinizin size yapmasını istediğiniz şeyler varsa bunları da söylemeyin, hevesiniz körelsin.
Farklı cinsel aktiviteler denemeyin, olur da bunlardan çok keyif alabilirsiniz. Bunun yerine baştan aşağı sırası değişmeyen, hep aynı şeyleri yapın ve rutin bir sevişme usulü geliştirin.

6- Genel iletişiminiz ve cinsel iletişiminiz kısıtlı olsun, birbirinize arzularınızı söylemediğiniz gibi, cinsel isteğinizi de belirtmeyin.
Fiziksel temasınızı mümkün olduğunca azaltın. Cinsel birleşme dışında birbirinize sevginizi, arzunuzu belli edecek temaslardan kaçının.
Sevişmeye hazırlık olmadan aniden geçin. Eşinizi duygusal ve erotik olarak hazırlamayın.

7- Cinsel fantezilerinizi eşinizle paylaşmayın, bunlar arkadaş toplantılarında konuşulabilecek şeylerdir, eşler arasında konuşulması ayıptır.

8- Birbirinizi erotik olarak uyarabilecek, mesajlaşma, telefon, erotik hediyeler gibi şeylerden uzak durun, bunlar ancak ahlaksız insanların yapabileceği şeylerdir.

MUTLU İLİŞKİSİ OLAN ÇİFTLERİN ORTAK ÖZELLİKLERİ.

Sevgilerini sözlü, cinsel ya da maddi olarak sıcak bir şekilde ifade edebilirler.
Bağlılıktan ötürü rahatsızlık hissetmezler.
Terk edilme düşünceleriyle meşgul değillerdir.

Birbirleriyle yakınlaşmaktan ve tutku hissetmekten korkmazlar.
Söz vermeye ve bunları sürdürmeye yeteneklidirler. Kendi sevgilileri dışındaki başka biriyle mutlu olamayacakları hissine sahiptirler.

Saldırganlık, sevginin denetimindedir.
Sevdiklerinin kişiliği kadar bedenini ve değer sistemini de idealize ederler.
Cinsel arzuyla hayranlık ve saygıyı bir araya getirme kapasitesine sahiptirler.
Duygusal yakınlık eşliğinde eksiksiz bir cinsel ilişki kurabilirler.

Erotizm ve şefkati, cinselliği ve ego idealini bağlantılandırma kapasitesi gösterirler.

Başkalarından gelen olumsuz etkilere ve içinde yaşadıkları geleneksel kültürün haset ve öfkesine direnebilmişlerdir. Çeşitli fantezilerini ve isteklerini cinsel ilişkilerine sokabilmişlerdir.
Mahremiyetleri içinde cinsel heyecanlarının sadomazoşist çekirdeğini keşfedip açığa çıkarabilmişlerdir.

Olgun aşık çiftler, birbirlerinin orgazmından doyum ve haz alabilirler. Birbirlerinin hazzından vekaleten haz alırlar. Böylelikle iki tür birleşme yaşarlar. Bir kendileri adına bir de de öteki adına. Önemli çağdaş psikanalistlerden Kernberg bu yeteneği her iki cinsin psikolojik biseksüaliteyi yaşayabilme kapasitesine bağlar.

 
9 . entry Karaca tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom