Diş sararmasını önleyen doğal çözümler/yöntemler listesi

Dişlerin sararması bakımsızlık olarak nitelendirilse de bazı kişiler de her türlü bakım yapmasına rağmen genetik de olabilir. Sosyal çevresi oldukça geniş olan kişiler diş bakımına oldukça önem verir ve sağlıklı dişlere sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar. Dişlerin sararmasının bir çok nedeni bulunmakla birlikte birçok çözümleri de mevcuttur.
Listelik

Diş sararmasına doğal çözümler;

Dişlerinizi gün de 3 defa fırçalayarak beyazlatabilirsiniz. Fakat buna destek olması için karbonat ve hazırlanan kürlerle de dişlerinizi kısa zaman da bembeyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Yada bir diş hekimi tarafından dişlerinizi temizletebilir ve tedavi uygulayabilirsiniz.
Listelik

Diş sararmasını nedenleri;

Dişlerin sararmasında ki en önemli sebeplerden birisi ise yeme içme alışkanlıklarıdır. Gün içerisin de aşırı çay, kahve ve sigara tüketen bir kişinin dişlerinin sararması gayet doğaldır. Bu gibi alışkanlıkları olan kişilerin sadece diş sararması değil lekelenmeler de görülmektedir. Bazı kişiler de ise bu durum genetik olarak da görülebilir. Her kişi de görülmemesine rağmen dişlerine sağlığına hiç dikkat etmeyen ve fırçalamayan kişilerin dişlerinin bembeyaz olduğunu da görebilirsiniz.

 
2 . entry cengiz tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom