Hamilelikte yapılmaması gereken şeyler konu başlığında oluşturulan listeye göz atın, liste için eklemeler yapın, içerikleri değerlendirin.

 
2 . entry Faysal tarafından eklendi.        
Hamilelik döneminde kaçınılması gereken, hem erkek hem kadının bilmesi gereken şeylerin yer aldığı liste.

 
3 . entry Balca tarafından eklendi.        
merhaba arkadaşlar, bu yazımızda hamilelik döneminde kaçınması gereken şeylerden bahsedeceğiz fakat sadece bayan arkadaşlarımız değil erkek arkadaşlarda okumalı çünkü neticesinde bir gün sizin de eşiniz yaşayacak bunları.

fazla kaloriler.
artık iki kişilik yemem lazım düşüncesi ile anne ve çocuk için gereksiz yükler kazanır vücut. siz normal kendinize göre besin tüketiminizi yapmalısınız.
kişinin kafasına göre aldığı vitaminler.
hamilelik döneminde doktorunuz tarafından gerekli vitamin ilaçları tavsiye edilecektir. fakat vitamin kullanımı abartmak ve reçetesiz vitaminler kullanmak vücutta toksin birikiminin oluşmasına neden olacaktır.
alerjik besinler.
örneğin babanızın yumurtaya alerjisi var fakat sizin yok. bu alerji bebeğinizde de olabileceği için siz de olmasa bile ailenizde görülen alerjin besinleri tüketmekten kaçının.
alkol.
minnak yavrunuza giden oksijen miktarını azaltmamak için alkollü içecekleri kesinlikle tüketmemeniz gerekiyor. aksi durumda çocuğunuzda çeşitli sağlık problemleri ya da zihinsel sorunlar oluşabilir.
deniz ürünleri.
deniz ürünleri içerdikleri yüksek civa miktarı yüzünden bebeğiniz için tehlikelidir çok a miktarlarda tüketilmelidir.
bitki çayları.
kafein içeren hiç bir şey tüketmemelisiniz. bitki çayları da kafein açısından oldukça zengindir.
tatlandırıcılar.
bu gibi ürünlerin içerisinde bulunan sakarin hamilelik döneminde çok tehlikeli olabilecek bir maddedir. bunun yanı sıra tükettiğiniz diğer besinlerde de sakarin olup olmadığını kontrol ediniz.
şarküteri ürünleri.
mikroorganizmalar için harika bir yuva olan et, peynir vb. gibi şarküteri ürünlerinin güzelliğine aldanmamak ve yemek gerekiyor.
pastörize edilmemiş süt.
pastörize edilmemiş köy sütleri tüketmenizi kesinlikle önermiyoruz.
az pişmiş et.
ülkemizde pek de meraklısı olunmayan bu tat dünyanın her yerinde mevcut. hamilelik döneminde yediğiniz etlerin tam olarak pişmiş olduğundan emin olun.

 
4 . entry derya tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom