iBeacon hakkında bilgiler listesi

Temelde bir bölgeye yerleştirilmiş vericilere yüklenen verilerin dağıtımı için kullanılan iBeacon, telefonunuz geçerli alana giriş yaptığında size bu vericilerin ilettiği bilgilerin ulaştırılması için kullanılıyor. Bluetooth düşük enerji teknolojisi kullanan vericiler, GPS yardımıyla etki alanlarındaki iBeacon uygulaması açık olan iPhone'ları tespit ediyor ve mesajı iBeacon uygulaması ile size iletiyor.

Böylece fiyatını ya da bedenini sormak istediğiniz bir ürün için mağaza yetkilisini bulmak zorunda kalmıyorsunuz. Şu an için kullanım alanının çok da yaygın olmadığını söyleyebileceğimiz iBeacon uygulaması geleceğin teknolojilerine ışık tutan bir işaret fişeği olabilir.
 
Bir kütüphanede olduğunuzu düşünün. Bir kitap arıyorsunuz ve kütüphane görevlisi yerinde değil. Neden telefonunuzdan kitap listesine ulaşıp kitabın nerede olduğuna kendiniz bakamayasınız ki? Üstelik bunun için ayrı bir kütüphane uygulaması indirmenize gerek yok. Kütüphanenin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş olan vericiler size istediğiniz listeyi gönderecektir.

Ya da bir mağaza sizi sezon sonu kampanyası hakkında bilgilendirmek istiyor; mağazaya girdiğiniz anda iBeacon ile size indirim reyonunun yerini, kampanyalı ürünlerin bilgisini gönderebilir. Belki de elinizdeki elbisenin bedeni üst kattadır! iBeacon size söylesin, mağaza personelini aramakla uğraşmayın. Müzelerde de istenilen her parçaya ya da sergiye bir beacon yerleştirilerek o parçayı görmeye gelen ya da sergiyi ziyaret eden herkesi bilgilendirmek mümkün.
 
Eğer ailece aynı arabayı, farklı sürüş pozisyonlarında kullanıyorsanız iBeacon sizin yerinize koltuk ve direksiyon pozisyonunu ayarlayabilir. Telefonunuzun gönderdiği sinyal sayesinde sürücü koltuğunda kimin oturduğunu algılayan iBeacon, hafızasına yerleştirilmiş olan sürüş pozisyonlarına göre seçtiğiniz ayarları artık otomatik olarak yapabilir. Üstelik bunun için telefonunuzun açık olması yeterli.

Ya da evinizin herhangi bir odasındaki ışık sadece siz içeri girdiğinizde yanabilir. Akıllı kilitlerle donatılmış kapılarınız siz gelmediğiniz sürece herkese kapalı kalacaktır.
 
iBeacon, telefonunuza herhangi bir dosya indirmediğiniz için telefonunuzdan herhangi bir veriyi alamaz. Bu yüzden iPhone'unuzda yüklü olan herhangi bir şey iBeacon yüzünden tehlikeye girmez. iBeacon ayrıca yalnızca siz etki alanındayken etkin olduğu ve alandan çıktığınızda pasif olduğu için yazılımsal bir zarar da doğurmuyor.
 

Listelik'te Liste oluşturarak ve farklı aktivitelerle kredi/puan bakiyeleriyle para kazanabilir veya Listelik alışveriş'te yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.

Sürprizlere hazır mısınız? Aklınıza takılanları sık sorulan sorular sayfamızda görebilirsiniz. Haydi hemen içerik ekleyin, puan/kredi kazanın ve alışveriş yapın!

Bu entry ile, eklediğiniz içeriği kendiniz yazdığınızı, başka kişilerin haklarını ihlal etmediğinizi ve katkılarınızı Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı 3.0 ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı ile yayımlamayı kabul ediyorsunuz. Köprü ya da URL kullanımları yeterli atıf olarak kabul edilir. * Lütfen eklediğiniz bilgiler için kaynak gösterin! * Telif hakları saklı eserlerin kopyalanması yasaktır! İçerik ekleme kılavuzumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Listelik Liste Botu, "Haber Listeleri" konu başlığına, Spor toto listesi ekledi.

Listelik Liste Botu, "Ev ve Yaşam Listeleri" konu başlığına, Gri liste ekledi.

Bu ürünler ilginizi çekebilir!

Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt
Listelik'te puan toplayarak Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2
Listelik'te puan toplayarak Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2 ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Bu pazaryeri ilanlarından faydalanabilirsiniz!

Beyaz eşya bakım ve onarım servisi K
Beyaz eşya tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Ankastre fırın ve ocak bakım ve onarım servisi K
Ankastre fırın ve ocak tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Bulaşık makinesi bakım ve onarım servisi K
Bulaşık makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Buzdolabı bakım ve onarım servisi K
Buzdolabı tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Çamaşır makinesi bakım ve onarım servisi K
Çamaşır makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Pazaryeri'nde kendi ilan, ürün veya hizmetlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Listelik'ten tam olarak faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Üst Bottom