• Biliyor musunuz? Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? 100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler daha hızlı yayınlanır.

  • Biliyor musunuz? Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

kadın/kız yönetmenlerin filmleri listesi

kadın/kız yönetmenlerin filmleri konu başlığında oluşturulan listeye göz atın, liste için eklemeler yapın, içerikleri değerlendirin.

kadın/kız yönetmenlerin filmleri listesi için eklenen 5 öge/entry var.

kadın/kız yönetmenlerin filmleri listesi ile ilgili benzer listeler için tıklayın.

liste ile ilgili bildiğiniz şeyleri paylaşarak liste içeriğine katkı verebilir, listeyi geliştirmeye yardım edebilirsiniz!

Liste ve diğer yöntemlerle kredi/puan bakiyeleri kazanabilir veya Listelik alışveriş'te yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.

 
1673807531553.png

We Need To Talk About Kevin.
Kevin Hakkında Konuşmalıyız, Lynne Ramsay'in yönetmenliğini yaptığı 2011 yılında yayınlanan psikolojik gerilim filmidir. Lionel Shriver'in aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Filmin geliştirilmesine 2005'te başlanmış ve çekimlerine de Nisan 2010'da başlanmıştır. Filmde başrolü Tilda Swinton, Kevin'ın annesi rolünde oynamaktadır. Swinton Altın Küre, Ekran Oyuncuları Derneği ve BAFTA ödüllerine "En İyi Kadın Başrol Oyuncusu" kategorisinde aday gösterildi. Film eleştirmenlerden ve seyircilerden genel olarak olumlu görüşler aldı.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
1673807558667.png

American Psycho.
Amerikan Sapığı, Bret Easton Ellis'in 1991 çıkışlı aynı adlı romanından uyarlanarak Chris Hanley ve Christian Halsey Solomon tarafından kaleme alınmış ve Mary Harron tarafından yönetilmiş eleştirel bir korku-gerilim filmidir. Filmde Christian Bale, Willem Dafoe, Jared Leto ve Samantha Mathis gibi oyuncular yer almaktadır. Bret Easton Ellis'in American Psycho" romanından uyarlanan, kan donduran bir psikolojik gerilim filmi. Erkeklerin cinsel güvensizliği, sığlıkları, ilgisizliklerini gizlemek için materyalizme takıntıları ile 1980'lerin New York'unun rahatına düşkün ve hedonist Wall Street seçkinleri üzerine eleştirel ve mizahi bir yorumdur.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
1673807589840.png

The Rider.
Ölümcül bir kafa travmasına maruz kaldıktan sonra genç bir kovboyun hayatı değişir. Artık kimlik arayışı ve Amerika'nın göbeğinde bir erkek olmak kavramlarını sorgulayacak ve kendini ölçüp biçecektir. Chloé Zhao'nun yazıp yönettiği dram filminin başrollerini Brady Jandreau, Tim Jandreau, Lilly Jandreau üstleniyor.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
1673807620169.png

Lost İn Translation.
Bir Konuşabilse, 2003 yapımı Sofia Cappola filmi. 4 akademi ödülüne aday gösterilmiş, bunlardan En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'nü almayı başarmıştır. Diğer adaylıkları En İyi Film, Bill Murray ile En İyi Erkek Oyuncu ve Sofia Cappola ile En İyi Yönetmen dallarında idi. Orta yaşı çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde bir başka Amerikalı ile, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiş olan sevimli ama ciddi Charlotte ile tanışır. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde fazlasıyla yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, bir Tokyo haftasonunda birdenbire yakınlaşacaktırlar.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
1673807649094.png

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi.
Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi , Celine Sciamma tarafından yönetilen, başrollerini Noémie Merlant ve Adele Haenel'in paylaştığı 2019 yapımı Fransız bir dram ve dönem filmidir. Fransa'da 18. yüzyılın sonlarında geçen film, soylu bir kadın ve onun portresini çizmek için görevlendirilen bir ressam arasındaki bir aşk hikâyesini anlatıyor. 2019 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye adayı gösterildi. Filmin, Cannes'da Queer Palm ödülünü almasıyla, ilk kez bir kadın yönetmenin filmi bu ödülü kazanmış oldu. Sciamma ayrıca Cannes'da En İyi Senaryo ödülünü kazandı. Film, 18 Eylül 2019'da Fransa'da tiyatro olarak gösterime girdi.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?

Listeler için yorumlar

Üst Bottom