Kadınlar için parfüm tercihi konusunda öneriler listesi

Kadınlar için parfüm tercihi konusunda öneriler listesinde eklenen entryler
 
Listelik

Kadınlar parfüm tercihi yaparken kendilerine has kokuları ararlar. Kendilerine özgü bir kokuyu bulmaları biraz zaman almaktadır. Bu kadar arayışın nedeni kokunun geniş bir kavram olmasıdır. Koku tercih ederken erkeğinizin sizi tanıması için en etkili yol olduğu kadınlar tarafından bilinen bir gerçektir.

Parfüm alırken kadınların ‘’ben bu kokuyu daha önce kullandım ‘’ demelerine çoğu zaman şahit olunmaktadır. Bu sebeple her zaman aynı kokuyu kullanmak ister ve erkeklerinin kendilerini kokusundan tanımalarını sağlarlar. Her insanın farklı bir giyim tarzı vardır. Kimisi sporseverken kimisi de klasik giyinmeyi sevebilir. Koku da bir tarzdır. Bayan olsun erkek olsun bazı durumlarda tarzlarını kokuyla ortaya çıkarabilirler. Kalabalık bir ortama girildiğinde nasıl tepeden tırnağa giydiğiniz elbiseler süzülürse kokuda yine ortam içerisinde kendisini belli etmektedir.

Bir erkeğin kadın tarafından etkilenmesi ilk olarak kokudan geçer. Güzel kokulu bir parfümünüz sayesinde erkek arkadaşınızı etkileyebilirsiniz. Bu etkileme ileriki zamanlarda erkeğin sizi hatırlamasına sebep olacağı bilinmelidir. Bir erkeğe ‘’eski kız arkadaşım bu parfümü kullanıyordu ‘’ dedirtmek için iyi parfüm seçmelisiniz.
 
2 . entry saadet tarafından eklendi.        
İşte size bir soru: Bir parfüm kokusu duyduğunuzda aklınızdan ilk geçen, o parfümün markası mıdır, o kokuyu kullandığını bildiğiniz kişi mi?

Araştırmalara göre insanların birbirleriyle olan ilişkilerinde, özellikle özel ilişkilerde, farkında olunsa da olunmasa da içgüdüsel olarak ön plandaki duyu koku. Ortada bir neden yokken bir insandan neden hoşlandığınızı ya da hoşlanmadığınızı hiç düşündünüz mü?

İlişkilerimizde bu kadar önemli rol oynayan kokuyla ilgili söylenecek çok şey var. Öncelikle hepimizin kendimize özgü bir kokusu olduğunu söyleyelim, bu kokuyu genellikle kendimiz bilmeyiz. Banyo yapmak, dişleri fırçalamak ve deodorant kullanmak gibi genel hijyen koşullarını uygulamaktan ayrı olarak, bir insanın parfüm kullanması için bir çok neden vardır:

-Kutlama yapmak için
-Bir mevsime yada zamana özel kokmak için...
-Duygularının aynası olarak...
-Yapılan bir aktiviteye uygun olduğu için...
-Görünen imajı kuvvetlendirmek, ya da arzu edilen şekilde imaj yaratmak için...
-Hayal gücünü geliştirmek için....
-Duyuları harekete geçirmek için...
-Dikkat çekmek için...
-Tutkuyu uyandırmak için...
-Hiç bir nedeni yokken...

PARFÜM NEYLE YAPILIR?
Parfüm, %78 ile %95 oranında etil alkolden ve temel yağlardan yapılır. En pahalı parfümlerde aromatik yağ oranı yaklaşık %22'dir. Eau de Parfum, %15 ile %22 oranında aromatik yağ içerir. Eau de Toilette'te ise bu oran %8 ile %15 arasındadır. Eau de Cologne sadece %4 oranında aromatik yağ içerir. Kokuya karşı aşırı hassasiyeti olanların ise içinde %1 ile %3 arasında aromatik yağ bulunan Eau Fraiche kullanmaları önerilir. Aromatik yağ oranı attıkça kokunun kalıcılık oranı da artar, bu yüzden Eau de Parfum daha çok tercih edilir.

BELLİ BAŞLI KOKU ÇEŞİTLERİ.
Çiçek kokuları , oryantal kokular (baharatlı doğu kokuları), yosun ve meyve kokuları. Bu kokuların içinde çoğunlukla kullanılan esanslar da şunlardır: Anason, defne yaprağı, bergamot, okaliptüs, sardunya, yasemin, lavanta, limon, leylak, zambak, vadi zambağı, manolya, yosun, portakal, çam, ahududu, gül, ada çayı, sandal ağacı, vanilya, menekşe ve ylang-ylang.

DİKKAT EDİN!
-Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz, örneğin; dirseklerin iç bölümü, boynunuzun arkası, bilekler, dizlerinizin aka kısımları...

-Parfüm sürdüğünüzde bileklerinizi birbirine sürtmeyin...

-Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz, koku daha homojen bir şekilde üzerinize siner...

-Bir parfümün diğer ürünlerini de kullanın. Örneğin, duş jeliyle yıkandıktan sonra kremini sürüp spreyini sıkabilirsiniz, en son olarak parfümü kullanın. Bu şekilde üzerinizde daha kalıcı bir koku kalır ve kendinizi daha iyi hissedersiniz...

-Parfümünüzü çok sıcak bir yerde tutmayın ve direk güneş ışığına maruz bırakmayın.

-Parfümünüzün bozulduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz, çünkü bozulduğunda o çok sevdiğiniz kokuyu adeta tanıyamazsınız, ayrıca bozulan ya da bozulma eğilimi gösteren parfümlerin rengi koyulaşır, aklınızda olsun...

-Işık geçirmeyen şişede olan parfümler daha uzun süre dayanırlar... parfümünüz için metal bir kutu yaptırabilirsiniz...

-Bir parfümün üzerinizde nasıl durduğunu sıktıktan en az bir saat sonrasına kadar anlayamazsınız. Bu yüzden parfüm alırken acele karar vermeyin...

-Astım hastaları ve kimyasal maddelere aşırı duyarlılığı olan insanlarda (10'da bir görülür) parfümler baş ağrısı, mide bulantısı, kaşıntı gibi zararlı etkiler yapabilirler. Bu yüzden herkesin bir alerji testi yaptırması sadece parfüm seçimi için değil kullandığı her ürünü doğru seçmesi için gereklidir.

-Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir; örneğin spor yaptıktan sonra ter kokusunu kamufle etmek için parfüm kullandığınızda neden kimsenin yanınıza gelmediğini düşünün...

-Belirli bir parfüm onu kullananların hepsinde ayrı ayrı kokabilir. Bir kadında oldukça seksi duran bir parfüm ötekinde ucuz bir kolonya gibi kokabilir. Vücut kimyasıyla parfümün uyuşması çok önemlidir... Mümkünse bir parfümü satın almadan önce onun tester'ını edinin ve bir süre deneyin... Ayrıca teninizde bir gün güzel kokmayan parfüm öteki gün gayet iyi durabilir; kadınların vücut kimyası günden güne değişebilir.

-Tek bir parfüm kullanmak gibi bir zorunluluk yoktur; her gün aynı giysilerimizi giymiyoruz öyle değil mi? Bizim önerimiz, özel günler için çok özel bir koku ve sıradan günler için daha ucuz ve fresh bir koku bulundurmanız. Kokular için özel bir zaman, yer ve bir neden vardır...
Unutmayın, nasıl kokuyorsanız akıllarda öyle kalırsınız...
 
3 . entry Karaca tarafından eklendi.        

Kadınlar için parfüm tercihi konusunda öneriler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Kadınlar için parfüm tercihi konusunda öneriler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom