Ünlü Fransız öpücüğü sırasında yaklaşık 30 kas çok aktif olarak çalışır : bu kasların on ikisi dudakların hareketlerini kontrol eder ve on bir kas dilden sorumludur. "Fransız deneyimi" nabız atışını dakikada 70'ten 150'ye çıkarır.

Genç insanlar cinsel yaşamlarına başlamadan iki veya üç yıl önce öpüşmeye başlar. Erkeklerin yüzde ellisi ilk öpücük heyecanını 13 veya 14 yaşında deneyimler.

En uzun süren öpüşme 17 gün, 10 saat ve 30 dakikadır. Rekor Guiness Dünya Rekorları Kitabında bulunabilir, öpüşen çift ciddi bitkinlik ile hastaneye kaldırılmak zorunda kaldılar. Onlar iyileştiklerinde birbirlerini bir daha asla görmediler.

Dudaktan öpüşme erkekler arasında en popüler öpüşme şekli. Erkeklerin yüzde 67'si bunu onaylıyor. Erkeklerin yüzde 56'sı yanaktan öpmeye karşı değil, yüzde 26'sı genital organların mahrem öpüşünü onaylıyor. Ayak parmaklarını öpmekten haz almak en küçük grubu oluşturuyor, sadece erkeklerin yüzde biri bunu onaylıyor.

Kadınların yüzde on beşi, sadece erkek arkadaşlarının kötü öpüşme yeteneği nedeni ile onlardan ayrılmaya hazır olduklarını söylüyor. Kadınlar, erkeklerin dili öpüşmede zayıf olduğunda bundan nefret ediyor.

Bir insanin ağzında yaşayan 278 türde mikrop vardır. Bu mikroplar zararsızdır: İki insan öpüştüğünde, binlerce mikrop bir ağızdan diğerine akar. Böyle durumlarda bu mikroplar kendini savunma için enzimler ve doğal antibiyotikler üretir. Sonuç olarak, iki öpüşen bireyin bedenleri tüm diğer patojenik bakterilere karsı direnç geliştirir.

Ruj satıcıları kasten gerçeği çarpıtır. Erkeklerin yüzde altmış üçü kadınları rujsuz olarak öpmeyi tercih ettiğini söyledi. Onlar bunun daha doğal olduğunu ve yüzlerinde iz bırakmadığını söylediler. Erkeklerin yüzde kırk dokuzu hafifçe ıslak ve yumuşak dudakları öpmekten hoşlandıklarını belirtti. Sadece yüzde 35'i Pamela Anderson, Monica Belucci, Julia Roberts ve Sharon Stone gibi dolgun, erotik dudaklara hayran olduklarını söyledi.

Ankete katılanların yüzde elli beşi "Rüzgar Gibi Geçti"de Vivien Leigh ve Clark Gable'ın öpüşmesinin en göze çarpan öpüşme olduğunu söyledi. Sharon Stone ve Michael Douglas'ın "Temel İçgüdü"deki öpüşmesi ikinci sırayı aldı. Hugh Grant ve Andie McDowell "Dört Nikah ve Bir Cenaze"deki yağmur altındaki romantik öpüşmeleri ile üçüncü sırayı aldı.

Bilim insanları insanların birbirlerini öpmeye Sürüngenler Çağında başladığını söylüyor. Ancak, gerçek sadece 16. yüzyılda bilindi. Daha önceki dokümantasyon ve literatür erkek ve kadın arasındaki öpüşmenin tanımını içermiyor. Diğer taraftan, Antik Çağ ve kadim Doğu karakterleri birbirlerini öpüşme ile selamlıyordu, iki erkek birbirini öpse bile bu tamamen normal karşılanıyordu.

Erkeklerin yüzde 44'ü ve kadınların yüzde 48'i öpüşmenin süper işlemindeki ısırıklara dayanamadıklarını söyledi. Kadınlar (yüzde 39) ıslak dudaklı erkekleri öpmeyi sevmiyor, erkeklerin sadece yüzde 23'ü ıslak öpüşmeye karşı olduklarını söyledi.

 
2 . entry Nur tarafından eklendi.        
Birlikte olduğunuz kişinin öpüşü ilişkinizin geleceği açısından size bazı önemli ipuçları veriyor olabilir. İşte püf noktaları...

Öpüşmek ilişkilerin başlaması için ne kadar önemliyse bir ilişkiyi anlatmakta da en önemli yoldur. Karşınızdaki insan ne şekilde öpüşüyor?

İlk önce bunu bir düşünün, istekli mi, heyecanlı mı bunu anlamak için size verdiği küçük ipuçlarına bakın. Çünkü karşınızdaki insanın öpüşme tarzı bazen duygularını ele verir.

NASIL ÖPÜYOR?
Sizi öpmüyor, daha çok boynunuzla ve daha aşağısıyla ilgileniyor. Bunun nedenlerinin sıralayacak olursak; kötü öpüşüyor, duygularından emin değil, güvensiz.

Öpüşürken gözleri açıksa; sizinle öpüşürken kendine ve duygularına güvenemiyor.

Öpüşmeden sonra çok rahat davranıyorsa artık öpüşmek onu heyecanlandırmıyor. Size alıştığını gösteriyor. İlişkiniz monotonlaşmış olabilir.

Her zaman ilk siz öpüşmek için adım atıyorsunuz; bunun sebepleri arasında acı ama gerçek olarak sizinle öpüşmeyi sevmiyor olabilir. Ya da sizden utanıyor ve buna bir türlü cesaret edemiyor.

Siz uzun uzun öpüşmek isterken o hemen sonuca mı yöneliyor? O zaman bazı basit taktikler ile onu öpüşmeye yönlendirebilirsiniz.

Erkekler iltifatlara ve yönlendirmelere karşı duyarlıdır. Çok güzel öpüştüğünü söyleyin. Sadece öperek sizi baştan çıkartabildiğini hatırlatın.

Sinemada, tiyatroda, arabada, barda ne zaman canınız isterse, onu öpücüklerle şaşırtın. Böylece ilişkinizin ilk zamanlarındaki heyecanı hatırlayın

 
3 . entry övgü tarafından eklendi.        
öpüşme konusunda bir çok bilinin ve ipucunun yer aldığı liste.

 
4 . entry derya tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom