I.Mahmud
Listelik

1754 yılında 58 yaşında iken vefat eden padişahın ölüm nedeni Cuma namazından dönerken attan düşerek olduğu bilinmektedir.

 
2 . entry aylia tarafından eklendi.        
III.Mehmed
Listelik

III. Mehmed’in ölüm nedeni çok ilginçtir. yolda rastladığı halktan bir insan “56 gün sonra bir kaza geçirerek öleceksin. Gafil olma padişahım” der. bunun üzerine padişah yemeden içmeden kesilir ve kalp krizi geçirerek vefat eder.

 
3 . entry aylia tarafından eklendi.        
Kanuni Sultan Süleyman
Listelik

1566 yılında 72 yaşında iken Zigetvar Kuşatmasında felç ve beyin kanaması yüzünden vefat ettiği bilinmekte.

 
4 . entry aylia tarafından eklendi.        
Fatih Sultan Mehmet
Listelik

Anadolu’ya doğru sefere çıkan Fatih yolda hastalanır. Hekimlerin tedavileri ve verdiği ilaçlar kafi gelmez, ufak bir komanın ardından vefat eder. Bazı tarihçilere göre Fatih zehirlenmiştir.

 
5 . entry aylia tarafından eklendi.        
Yıldırım Bayezid
Listelik

1403 yılında Ankara Savaşı sırasında Timur’a esir düşen Yıldırım Bayezid, bu durumu kabullenemeyip zehir içerek intihar etmiştir.

 
6 . entry aylia tarafından eklendi.        
I. Murad
Listelik

1389 yılında 1. Kosova savaşında hançerlenerek şehit edilmiştir. Osmanlı padişahları arasında savaş sırasında şehit olan tek padişahtır.

 
7 . entry aylia tarafından eklendi.        
Osman Gazi
Listelik

Büyük Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi 1326 yılında gut hastalığı ve kalp yetmezliğinden vefat etmiştir.
* Gut hastalığı: Damla hastalığı.

 
8 . entry aylia tarafından eklendi.        
Listelik

Orhan Gazi

Doğum: 1281 / Ölüm: Mart 1362 / Tahta çıktığı tarih: 1326, 82 yaşındayken felç yüzünden 1362’de öldü. Aynı zamanda 2. Osmanlı padişahıdır.

 
9 . entry Öğüt tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom