Saçları canlı tutma ve dolgun/parlak göstermenin yolları listesi

Saçları canlı tutma ve dolgun/parlak göstermenin yolları listesinde eklenen entryler
 
Doğuştan taşıdığımız özelliklere göre kimi insanın saçı ince tellidir kiminin ki kalın tellidir. Kalın telli saçlar dolgunluk konusunda biraz daha şanslıdır ancak bir yağmur ya da toz onları da kafanıza yapıştırabilir. İnce telli saçlar ise toplayınca bir avuç kadar olduğundan dolgun görünmeleri daha zordur. Saçları çabuk yağlanan kişiler için ise tam bir kâbus olabiliyorlar bazen. Ama saçlarınızı ufak tefek tekniklerle bazen anlık bazen daha uzun süreli dolgun göstermeniz mümkün. Dolgun ve hacimli saçlar için saçınızın modeli ve kullandığınız saç bakım ürünleri gibi ayrıntılar önemlidir.
Listelik

Öncelikle uzun ve ince telli saçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız keseceğiniz model çok kısa olmamalıdır. Kulaklarınızdan daha yukarıda kesilen modeller ister istemez saçlarınızı sönük gösterecektir. Uzun saçlar için bir başka hacim kazandırma yöntemi de saçınıza katlı bir kesim yaptırmanızdır. Günlük ya da o gece için saçlarınızı kabartmak için spreyler ya da köpüklerden faydalanabilirsiniz. Ancak bu tarz ürünleri fazla kullanmanız saçınıza aksi tesir edecektir.

Fazla ıslanan saç kafanıza yapışacaktır. Saç boyası seçerken açık renklerin saçları daha sönük göstereceğini unutmayın. Koyu tonlardaki saç boyaları kişiyi hem daha genç hem de saçları daha dolgun gösterecektir. Saçlarınızın ince olmasından şikâyetçi iseniz kısa ve küt kesimler işinize yarayacaktır. Saçların sürekli yüksek ısılı işleme maruz kalması dökülmesine sebep olur ve zamanla dolgun bile olsa saçlarınız sönük ve bir tutam kalacaktır. Bu tarz işlemlerden mümkün olduğunca saçınızı korumaya çalışın. Banyo sonrası saçlarınızı kuruturken saçlarınızı öne doğru atın ve tersten tarayın başınızı kaldırdığınızda saçlarınız daha hacimli olacaktır. Saçlarınızı sürekli belli bir yöne tarıyorsanız arada aksi yöne tarayın ki havalansın ve canlansınlar.
 
2 . entry berçem tarafından eklendi.        

Saçları canlı tutma ve dolgun/parlak göstermenin yolları listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Saçları canlı tutma ve dolgun/parlak göstermenin yolları listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom