Steam hakkında bilgiler listesi

SteamOS.

Bu konuda steam'in açıklaması şöyle;

SteamOS, bizim Linux tabanlı işletim sistemimizdir. Debian Jessie kod adına sahip, Debian 8 sistemi temel alınmıştır. Çalışmalarımız, oturma odası deneyimi için optimize olmuş katı Debian çekirdeğine inşa edilmesi üzerinedir. En önemlisi, tüm kontrolü size bırakan açık bir Linux platformudur. Sisteminizi dilediğiniz gibi yönetebilir, yeni yazılım veya içerik yükleyebilirsiniz.

SteamOS donanım gereksinimleri nelerdir?

İşlemci: Intel ya da AMD 64-bit kapasiteli işlemci
Bellek: 4GB ya da daha fazla RAM
Sabit Disk: 200GB ya da daha fazla depolama alanı
Ekran Kartı: NVIDIA grafik kartı
AMD grafik kartı (RADEON 8500 ve üzeri)
Intel grafik kartı
Ek olarak: Yüklemek için USB girişi
UEFI Yazılımı (önerilen)
 
Steam mobil nedir ve nasıl kullanılır?

Steam'in kendine özel bir mobil uygulaması bulunuyor. Bu uygulama tamamen ücretsiz olarak iOS ve Android platformlarında yer almakta. Tablet ve telefonlarınızdan bu uygulamaya indirerek Steam'e bağlanabiliyorsunuz. Ancak tabii ki de masaüstü uygulamasının sağladığı özelliklerin tamamını Steam'in mobil uygulamasına görmemiz mümkün değil. Şuanda Steam'in mobil uygulaması ile birlikte Steam'de ki oyuncular ile konuşabiliyor veya onların profillerine göz atabiliyoruz. Bunların dışında Steam Store'da yer alan ürünleri de satın alabiliyorsunuz. Özellikle indirimlerin olduğu zamanlarda elinizin altında bir bilgisayarın olmadığı zamanlarda Steam'in mobil platformu üzerinden dilediğiniz oyunu satın alabilirsiniz.
 
Artık sosyal ağların hayatımızda ki konumu ortada ve Steam'de bu durumu görmezden gelmiyor ve Steam'i daha sosyal bir hale getirmeye çalışıyorlar. Artık Steam'deki arkadaşlarımızın aktivitelerinin neredeyse tamamını görebiliyoruz bu aktiviteler arasında oynadığı oyunlardan kazandığı kupalar, satın aldığı oyunlar ve yaptığı yorumlar gibi pek çok detay bulunuyor. Steam'in Badges ve Level sistemi ile beraber Steam profilimizi çok daha fazla optimize edebiliyorsunuz.

Ayrıca Steam bizlere belirli bir bulut depolama veriyor bu sistemi destekleyen oyunların save dosyalarını direkt olarak bulut sunucusuna yükleyebiliyorsunuz böylelikle kendi bilgisayarınızın dışında da Steam'e girdiğinizde kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bu sistemin bir diğer güzel yanı da oyunda ki ayarlarınızı da kayıt etmesidir. Örneğin Counter Strike GO'da yaptığınız sensitivity ayarınız her zaman için Steam'ın bulut sunucusunda yer alacak böylelikle oyunu silip yükleseniz bile alışık olduğunuz sensitivity ayarınız ile oyuna devam edebileceksiniz.
 

Listelik'te Liste oluşturarak ve farklı aktivitelerle kredi/puan bakiyeleriyle para kazanabilir veya Listelik alışveriş'te yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.

Sürprizlere hazır mısınız? Aklınıza takılanları sık sorulan sorular sayfamızda görebilirsiniz. Haydi hemen içerik ekleyin, puan/kredi kazanın ve alışveriş yapın!

Bu entry ile, eklediğiniz içeriği kendiniz yazdığınızı, başka kişilerin haklarını ihlal etmediğinizi ve katkılarınızı Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı 3.0 ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı ile yayımlamayı kabul ediyorsunuz. Köprü ya da URL kullanımları yeterli atıf olarak kabul edilir. * Lütfen eklediğiniz bilgiler için kaynak gösterin! * Telif hakları saklı eserlerin kopyalanması yasaktır! İçerik ekleme kılavuzumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Listelik Liste Botu, "Haber Listeleri" konu başlığına, Spor toto listesi ekledi.

Listelik Liste Botu, "Ev ve Yaşam Listeleri" konu başlığına, Gri liste ekledi.

Bu ürünler ilginizi çekebilir!

Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt
Listelik'te puan toplayarak Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2
Listelik'te puan toplayarak Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2 ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Bu pazaryeri ilanlarından faydalanabilirsiniz!

Beyaz eşya bakım ve onarım servisi K
Beyaz eşya tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Ankastre fırın ve ocak bakım ve onarım servisi K
Ankastre fırın ve ocak tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Bulaşık makinesi bakım ve onarım servisi K
Bulaşık makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Buzdolabı bakım ve onarım servisi K
Buzdolabı tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Çamaşır makinesi bakım ve onarım servisi K
Çamaşır makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Pazaryeri'nde kendi ilan, ürün veya hizmetlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Listelik'ten tam olarak faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Üst Bottom