• Biliyor musunuz? Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

  • Biliyor musunuz? 100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler daha hızlı yayınlanır.

  • Biliyor musunuz? Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Tropik meyveler listesi

Tropik meyveler konu başlığında oluşturulan listeye göz atın, liste için eklemeler yapın, içerikleri değerlendirin.

Tropik meyveler listesi için eklenen 15 öge/entry var.

Tropik meyveler listesi ile ilgili benzer listeler için tıklayın.

liste ile ilgili bildiğiniz şeyleri paylaşarak liste içeriğine katkı verebilir, listeyi geliştirmeye yardım edebilirsiniz!

Liste ve diğer yöntemlerle kredi/puan bakiyeleri kazanabilir veya Listelik alışveriş'te yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.

 
Safou (Tereyağı Meyvesi).jpeg

Safou (Tereyağı Meyvesi).

Afrika'da yetişen, pişirildiğinde tereyağına benzer bir kıvam ve lezzet veren bu meyve yiyenlere ekmeğe sürüp de yemek isteği uyandırır. Zaten bu tropikal meyvenin %47'si yağdan oluşmaktadır.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Rambutan.jpeg

Rambutan.

Görüntüsüyle dikkat çeken rambutan meyvesi dış kabuğunda yer alan saçaklar sebebiyle farklı görünümlü bir canlıyı andırıyor. Uzak Doğu'da 'Meyvelerin kralı' olarak kabul edilen bu meyve, ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlansa da tadıyla farklılık arayanlara tatlı-ekşi mayhoş bir seçenek sunuyor.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Yılan Meyvesi.jpeg

Yılan Meyvesi.

İçi sarımsak dişleri gibi gibi olan bu meyve Endonezya’da yetiştiriliyor. Asıl adı salacca zalacca olan meyvemize salak meyvesi de denmektedir. Meyvenin içi açık sarı ve pembe renklerdedir. Tadı armudu andırmaktadır.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Yıldız Elması (Star Fruit).jpeg

Yıldız Elması (Star Fruit).

Sulu, hafif mayhoş ve ekşi bir lezzete sahiptir. Birden çok türü bulunan bu meyvenin Maha ve Hoku türü akıllarda daha kolay kalmaktadır. Yıldız meyvesi boylamasına 5 dilimden meydana gelmektedir. Elma, ananas ve limon karışımı bir tat bırakan karambola, reçel meyvesi olarak da kullanılır.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Boynuzlu Kavun.jpeg

Boynuzlu Kavun.

Boynuzlu kavun, ülkemizde en çok Alanya ve çevresinde yetiştiriliyor. Neden boynuzlu kavun deniliyor derseniz, meyve olgunlaştıkça çevresindeki kabuk, kalınlaşıyor ve turunculaşıyor. Bunlara ek olarak boynuzlu kavunun içinde bol miktarda A vitamini, kalsiyum, demir ve besin lifi olduğu da biliniyor.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Ejderha Meyvesi.jpeg

Ejderha Meyvesi.

Bu meyve kaktüs çeşitlerinin yenilebilen olanı olarak bilinir. İçinde bulunan siyah ve küçük tohumlarının varlığı nedeniyle kivi'ye benzetilir. Çiğnemesi uzun süren bu meyvenin tadı fındığa benzetilmektedir.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?
Jabuticaba.jpeg

Jabuticaba.

Jabuticaba ağacının 20 yılda verdiği meyvesidir. Alkol yapımında kullanılan ve üzüme benzeyen bu meyvelerin en tuhaf tarafı meyvenin direk ağacın gövdesinde yetişmesi.
 
Entry ile ilgili ne düşünüyorsun?

Listeler için yorumlar

Üst Bottom