İade şartları

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Pazaryeri'nde kendi ilan, ürün veya hizmetlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Listelik'ten tam olarak faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

İade şartları Listelik.com tarafından ve anlaşmalı satıcılar tarafından, Listelik.com üzerinden satılan/ödemesi yapılan ürün ve hizmetler için geçerlidir. İlanlardaki alıcı ve satıcı arasındaki ticareti kapsamamaktadır.

Listelik'te bir çok kategoride bir çok ürün bulunmaktadır. Ürün kategorilerine göre iade kouşulları farklılık gösterebilmektedir. Aşağıda kategorilere göre iade şartlarını görebilirsiniz.

Fantezi giyim kategorisi için iade şartları;

• Hijyen koşulları nedeni ile iç giyim, fantezi iç giyim, mayo, bikini ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır. Bizden alınan bir ürünün hatalı çıkması durumunda, ürünlerimizin paketlerinde herhangi bir hasar olmaması kaydıyla, koşulsuz iade gerçekleşir. İade işleminde koşullara göre ürünün yenisi gönderilir ya da ödenen bedel iade edilir.

• Listelik, tüketicilerin güvenle alışverişini sağlamak amacı ve sağlık, hijyen koşulları nedeniyle, denenmiş/kullanılmış iç çamaşırları/kostümler ile paketi açılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesini almamaktadır.

Diğer;

• Satın alınan ürünler, açılmadan/tahrip edilmeden/bozulmadan, ürünü kullanmadan, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde ( iletişim formu ile bildirimde bulunarak) iade hakkına sahiptir.

• Ürünü iade etmeden önce iletişim formu ile iade bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.

• Ürünü, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.

• Kurumlar tarafından satın alınan ürünlerin iade faturaları, kişilere kesilmiş olan faturaların orjinalleri olmadan ürün iadesi kabul edilmemektedir.

• İade hakkının kullanılması için bu süreç içerisinde iletişim formu ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. ALICI herhangi bir şekilde ürünü kullanmış ise ürünün iadesini talep edemez. ALICI ürünü orijinal kutusu içinde ve varsa birlikte gönderilen hediye ve aksesuarları ile beraber göndermek zorundadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün Listelik.com’a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. İade hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

• İade gönderim öncesi onay e-postası ile teyit alınır. İade işlemlerinde sadece PTT kargo kullanılır. Diğer kargo şirketleri ile iadeler kesinlikle kabul edilmez.

• Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.(Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.).

Ücret iadesi

• Göndermiş olduğumuz ürün veya ürünler, iade şartları açısından herhangi bir şekilde, yanlışlık veya bozukluk yoksa, ambalajı açılmadan, bir hafta içinde size gönderdiğimiz şekilde bize geri gönderirseniz, ürün iadeniz kabul edilir.

• İade edilen ürün, elimize ulaştıktan sonra ücreti size iade edilir. Kapıda ödeme veya banka havale/eft ile yapılan alışverişlerin iade ücretleri müşterinin banka hesap (TR ile başlayan iban) numarasına yapılmaktadır.

• Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır.

• Kredi kartlarına yapılan iadeler, Listelik.com talimatını takiben, tamamen bankaya bağlı olarak, 1-4 hafta içerisinde kredi kartı hesabınıza geçmektedir. Bu sürede Listelik.com’un tasarrufu bulunmamaktadır.

• Listelik.com’a gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin ulaşım bedeli müşterilerimize aittir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır.

Üst Bottom