Sipariş ve teslimat şartları

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Pazaryeri'nde kendi ilan, ürün veya hizmetlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Listelik'ten tam olarak faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Sipariş ve teslimat şartları Listelik.com tarafından ve anlaşmalı satıcılar tarafından, Listelik.com üzerinden satılan/ödemesi yapılan ürün ve hizmetler için geçerlidir. İlanlardaki alıcı ve satıcı arasındaki alışverişi kapsamamaktadır.

• Siparişleriniz onaylandıktan sonra, kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri gönderilir.

• İsteğiniz doğrultusunda fatura adresini sipariş sırasında farklı adres olarak belirleyebilirsiniz.

• Paypal ile yapılan alışveriş, ABD doları baz alınarak fiyatlandırılır. Abd kuru, T.c. Merkez bankası döviz kurları da baz alınarak Listelik.com tarafından belirlenmektedir. Döviz piyasalarında meydana gelebilecek kur patlamaları nedeniyle yaşanabilecek ani çıkışlardan ve inişlerden Listelik.com sorumlu tutulamaz.

• Listelik.com’dan yapılan alışverişlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo ücreti, almış olduğunuz ürünün miktarına ve hacmine göre değişebilmektedir.

• Hesabım sayfasındaki siparişlerim bölümünden kargonuzu takip edebilirsiniz.

• Anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile belirtilen adrese teslim edilecektir. Siparişin onaylanmasından sonraki en geç 15 iş günü içinde siparişiniz kargoya verilir.

• Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir. Faturalarınız da ürün ile beraber elinize ulaşacaktır.

• Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak belirtiniz. Sorularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

• Ürünü teslim alırken paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer ürün yanlış ise ya da üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olmaktasınız.

• Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde artış olabilir. Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Listelik.com sorumlu tutulamaz.

• Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

• Belirtilen günler dahilinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine iletişim formu ile ulaşılması halinde, Listelik.com yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKİYAT BİLGİLERİNİ DOĞRU VE EKSiKSiZ DOLDURMANIZ, TESLiMAT YAPILACAK ADRESTE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

• Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Listelik.com müşteri hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

• Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14:00’a kadar verilen siparişler aynı gün, 14:00’dan sonra verilen siparişler sonraki gün işlem görür. Cuma günü 13:00’den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacaktır. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kargoya ürün teslimatı yapılmamaktadır.

Üst Bottom