Arı sokması esnasında yapılması gerekenler listesi

Arı sokması esnasında yapılması gerekenler listesinde eklenen entryler
 
İlkbahar canlıların uyanışı olarak bilindiği için tüm böcek ve arı türleri toprak altından ya da kışı geçirdikleri ağaç kovuklarından çıkarlar. Bu böcek türlerinden birisi de arılardır. Arıların insana yaklaşmasındaki en etkili yol ise yazın terlediğimiz zaman sürdüğümüz kremler ya da sıktığımız parfümlerin tatlı bir kokusu olmasından dolayıdır.
Listelik

Çiçek kokusunun arılarda uyandırmış olduğu bir tat duyusu sayesinde arıları kendimize çekeriz. Bunun sonucunda bazı zamanlarda arı sokmalarıyla karşılaşmaktayız. Eşek arısı, bal arısı ve sarı arı olmak üzere ülkemizde yaşayan bu üç arı türünün sizi sokması durumunda yapılacak bazı işlemler vardır. Öncelikle arının soktuğu alandaki arı iğnesini cımbız yardımı ile çıkarmalısınız. O bölgeyi sabunlamalı ve bol su ile durulamalısınız. Bu sayede dezenfekte işlemi uygulanmış olur. Arı sokmaları bazı kişilerde ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabilir. Arının soktuğu bölgede geçmeyen bir alerjik durum var ise doktora gösterilmesi gerekmektedir. Arı sokmasın da genellik le negatif kan grubun da alerjik durumlar söz konusu olmaktadır. Bu tür kan gruplarını daha önce arı sokmadıysa mutlaka bir doktora başvurmalarını önermekteyiz.
 
2 . entry leziz tarafından eklendi.        

Arı sokması esnasında yapılması gerekenler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Arı sokması esnasında yapılması gerekenler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom