Badem yağı ile saç bakımı hakkında bilgiler listesi

Listelik

Saç bakımı için piyasada çeşitli kozmetik ürünler olduğu gibi bir de tamamen doğal yağlar vardır. Doğal yağlardan en bilineni badem yağıdır. Badem yağı içeriğindeki E vitamini ile saçları besler ve yıpranmalara karşı korur. Badem yağı saçınızı besler daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Peki, badem yağı ile saç bakımını nasıl yaparız? Öncelikle aldığınız badem yağını saçınıza iyice sürün ve bir iki saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Badem yağı saçınızdayken nemli havlu ile saçınızı sararsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ayrıca badem yağı kırılan saç uçlarına da uygulandığında kırıkları onarır ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. Belirli aralıklarla saçınıza badem yağını uyguladığınızda saçınızın canlandığını göreceksiniz.
Badem yağı yukarıda anlatıldığı gibi tek olarak kullanılacağı gibi maske yapılarak da kullanılabilir. Mesela bir kaşık badem yağı ile bir adet muzu kullanarak bir maske hazırlayalım. Muzu ezip püre haline getirin ve badem yağını üzerine ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ve otuz dakika kadar bekletin. Süre dolunca saçınızı şampuanlayarak durulayın.

Başka bir maskemiz de badem yağı ve vanilya ile hazırlanmaktadır. Bu maske için bir kaşık badem yağı ile bir kaşık vanilyayı karıştırıyoruz ve saçımızı bölümlere ayırıp saçımıza sürüyoruz. Bu tarifi ıslak saça da sürebilirsiniz. Maskeyi saçınıza sürdükten sonra hafif hareketlerle saç diplerinize masaj yapın ve saçınızı bir havlu ile kapatın. Maskeyi saçınızda bekletme süreniz yarım saattir. Süre bitince saçınızı şampuanlayın ve durulayın. Badem yağı saçınızı besleyecek ve canlandıracaktır. Maskeler haftada iki kere kullanıma uygundur.

 
2 . entry nurdan tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom