Listelik

Bu uyku durumları ilerleyen dönemler de değişkenlik gösterebilir. Uyku problemi yaşayan bebekler de 6. Ayından sonra gece beslenmelerini azaltmalısınız. Bebeğinizi emerek değil kendi kendine uyumayı öğretmelisiniz.

Beslenmesini yaptıktan sonra yatağa yatırarak onun yanından gitmeli ve bebeğinizi yalnız bırakmalısınız. Bebeğiniz eğer geceleri sık sık uyanıyor ve ağlıyor ise onun yanına giderek sırtını sıvazlamalı ve uykuya daldıktan sonra da bir süre sırtını sıvazlayarak beklemelisiniz. Daha sonra rahat bir şekil de sizlerde uyuyabilirsiniz. Fakat bu yöntem işe yaramadıysa hem sırtını sıvazlayarak hem de sesinizi ona duyurarak onu uyutmalısınız.

Bebekler için uyku düzenlerinde ki düzensizlik ise 1 aylık bebek 1 saat, 7 aylık bebek ise 3 saat uyanık kalabilir. Daha fazla uyanık kaldıkların da ağlamalarının sebebi ise vücudun yorularak kortizol isimli stres hormonunu salgılamasındandır. Bu hormonun salgılanması üzerine bebek hem yorgun olur hem de uykuya geçişte oldukça zorlanarak sizleri de yorar. Bu nedenle bebeğinize düzenli uyku sağlamalısınız.

 
2 . entry ergul tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom