Çocuğa tuvalet alışkanlığı kazandırma yöntemleri listesi

Çocuğa tuvalet alışkanlığı kazandırma yöntemleri konu başlığında oluşturulan listeye göz atın, liste için eklemeler yapın, içerikleri değerlendirin.

 
2 . entry damla tarafından eklendi.        
Çocuklar belirli bir yaşa geldikten sonra, bezden yavaş yavaş kurtularak tuvalet alışkanlığı verilmesi gerekmektedir. Peki bu nasıl olmalıdır? İşte bu soruya yanıt veren yöntemlerin yer aldığı liste.

 
3 . entry Balca tarafından eklendi.        
çocuğa tuvalet alışkanlığı nasıl kazandırılır?
Listelik

çocuklara tuvalet alışkanlığı 2 veya 3 yaş arasın da verilmektedir. çocuğunuz için bu yaş ideal olup daha erken ya da daha geç başlamamalısınız. çocuğunuz aynı zaman da kendisi de tuvalet eğitimine başlamak için sizlere sinyaller verebilir. bu sinyaller, altını ıslatıyor ve bunu size bildiriyorsa ya da huzursuzlanarak söylüyorsa veya öğlen uykuya yattığın da altı kuru bir şekilde uyanıyorsa çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır demektir. en güzel belirti ise altını ıslattığın da bundan huzursuzluk duyması ve söylemesidir.

böyle durumlar da çocuğunuza yavaş yavaş tuvaleti tanıtmalısınız. tuvalet alışkanlığı edinmesi için bezi çıkardığınız da çocuğun tuvaletini tutamayıp ya da tuvalete gitmeyi unutup altına kaçırdığın da onu azarlamamalısınız. çocuğunuz sizinle inatlaşıp tuvalete girmeyi reddediyorsa ona ısrarcı davranmayın ve üzerine gitmeyin. onun tuvalet alışkanlığını sağlamak için dikkatini çekecek bir lazımlık alabilir ve bu şekil de alıştırmalar yapabilirsiniz.

 
4 . entry derya tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom