Diş ağrısı bir insanın başına gelebilecek en kötü ve dayanılmaz ağrılardan biridir. Özellikle insanların %70 inde dişçi fobisi olduğunu ve bu ağrıların genelde gece tuttuğunu düşünürsek, katlanılması zor bir durum. Bu ağrıdan tamamen kurtulmak için mutlaka diş hekimine görünmeliyiz. Diş ağrısı için kullanabileceğiniz geçici yöntemler de var tabi.

 
2 . entry julide tarafından eklendi.        
Dişlerinizi temiz tutmak.
Listelik

Çoğu zaman ağrılı bölgeye dokunmak güç olsa da, dişimizi güzelce fırçalayıp, mikroplardan arındırdığımız takdirde etkisi olacak ve ağrınız bir miktar dinecektir.

 
3 . entry julide tarafından eklendi.        
Soğan suyu ile gargara yapmak.
Listelik

Soğanı rendelediğinizde çıkan su ile gargara yaptığınızda ağrı hissi biraz olsun geçer. Sarımsak ve soğan antibiyotik etkisi yarattığından dişinizi ağrıma sebebi bir apse ise, düzelmesinde de yardımcı rol oynar.

 
4 . entry julide tarafından eklendi.        
Zerdeçal, su ve un ile karışım yapmak.
Listelik

Zerdeçal, un ve su ile bir ufak hamur hazırlayın. Ağzınızı açıp, ağrıyan diş üzerine baskı yaptığınızda ağrı hissinin hafiflediğini göreceksiniz.

 
5 . entry julide tarafından eklendi.        
Suyun içine karabiber atmak.
Listelik

Suyun içine atılan bir miktar karabiberle yaptığınız gargara sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

 
6 . entry julide tarafından eklendi.        
Buz uygulamak.
Listelik

Yüzünüze yanak üzerinden buz uyguladığınızda hem şişme hissi ortadan kalkacak hem de o bölgeye soğuk etki ettikçe ağrıyı fazla duymayacaksınız.

 
7 . entry julide tarafından eklendi.        
Karanfil yağı uygulamak.
Listelik

Pamuğun üzerine bir miktar karanfil yağı döküp ağrılı bölgeye bastırdığınızda ağrınızın azaldığını hissedeceksiniz.

 
8 . entry julide tarafından eklendi.        
Alkol uygulamak.
Listelik

Pamuğun üzerine bir miktar alkol döktüğünüzde ki bu anason olursa daha etkili ağrının olduğu bölgeyi uyuşturacak en azından o geceyi rahat geçirebileceksiniz.

 
9 . entry julide tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom