Göbek yağı eritme yöntemleri listesinde eklenen entryler
 
Listelik

En zor eriyen bölgeler basen ve göbek kısmıdır. Ne kadar egzersiz yapsak da buradaki yağlardan hemen kurtulamayız. Eğer göbek yağlarından kurtulmak istiyorsak sporun yanında beslenmemizi de düzenlememiz gerekiyor. İstediğimiz kadar egzersiz yapalım, egzersiz sonrasında tatlıları mideye götürüyorsak boşa kürek sallıyoruz demektir. İlk önce göbek yağını eritmek için yapabileceğimiz egzersizlerden bahsedelim.

Sırt üstü uzanalım. Ayaklarımızı dizden kıvıralım. Daha sonra bacaklarımıza doğru kalkıp geri yatalım. Bu bildiğimiz mekik hareketidir. Mekik hareketi göbek yağlarını yakmada çok etkilidir. Mekik hareketini 15 kere iki set halinde yapabilirsiniz. Bu egzersizleri yapmadan önce biraz ısınma hareketleri yapılır. Karnınızda yanma hissi oluyorsa doğru yoldasınız demektir. Göbeğimizin yan kısımlarında yağlanma daha fazladır. Bu yağları eritmek için de bir hareket vardır. Yine mekik hareketi yapıyoruz ama kalkarken bir sağ ayağımıza doğru kalkıyoruz, bir sol ayağımıza doğru kalkıyoruz. Bu hareketle sağ ve sol yanımızdaki yağları eritiyoruz. Sırt üstü dümdüz yatın. Ayaklarınızı birleştirin ve ayaklarınızı kırmadan yukarı doğru kaldırın. Karnınızın yandığını hissedeceksiniz. Bu bölgedeki yağları eritmenin en etkili yollarından biri bu harekettir. Bu egzersizleri her gün yapmalıyız. Birkaç gün yapıp bırakmanın hiçbir faydası olmayacaktır.

Göbek yağlarını eritmek için yediğimiz gıdalara da dikkat etmeliyiz. Bol bol su içmek metabolizmanızın düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır. Yeşil çay, ada çayı gibi yağ yakmaya yararlı çaylar içilebilir. Tatbiki bitki çayları günde 2 fincandan fazla içilmemelidir.
 
2 . entry sevgul tarafından eklendi.        

Göbek yağı eritme yöntemleri listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Göbek yağı eritme yöntemleri listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom