Hamilelik kaç günde belli olur?
Listelik

Hamile kaldığınızın ilk işareti ise adet gecikmesi olacaktır. Adet gecikmesi hamileliğin en belirgin belirtisidir. Fakat adetiniz de düzensizlik mevcut ise bir test alarak beklemeniz gerekmektedir. Adet gecikmesi tek başına hamilelik belirtisi olsa da kesin bir sonuç vermez. Son zamanlar da uygun fiyata satılan gebelik testini alarak kesin sonuçla öğrenebilirsiniz. Gebelik testleri % 100 sonuç vermese de büyük ihtimalle doğruyu göstermektedir.

Gebelik testleri günümüz de bir çok kişi tarafından sıkça kullanılmaktadır. Gebelik testin de pozitif yani 2 adet çizgi çıkmış ise hemen bir hekim tarafından muayene olarak bu konuda emin olmanız ve gerekli vitamin ilaçlarını doktor tavsiyesiyle başlamanız gerekmektedir. Hamilelik testi için ya da kan vermek için ilişkiden sonra 14 yada 15 gün geçmesi gerekmektedir. Hamileliğin erken belirtileri arasın da sık sık idrara çıkma, göğüsler de hassasiyet, sabah bulantıları ve açık renkte az miktarda kanama görülmektedir.

 
2 . entry ergul tarafından eklendi.        
Hamileliğin ilk belirtileri nelerdir?
Hamilelik ilk zamanların da bazı bayanlar da belirti verse de bazıların da vermemektedir. Bazı anne adayların da belirtiler ilk günden beri başlar.
Listelik

Bu durumu net olarak öğrenmek için kan testi yaptırmanız gerekmektedir. Gebeliğin başlangıç dönemlerin de olan belirtiler ise şu şekildedir.

Göğüslerde hafif büyüme, acı, karıncalanma hissi, göğüs uçların da kaşıntı.

Yorgunluk ve uyku hali içerisin de olmak.

Özellikle sabahları olan bulantı ve kusma halleri.

Hormonların değişikliğinden kaynaklanan aşırı duygulu olma ve ağlarken gülme gibi.

Adet kanamasın da gecikme yaşamak.

Sürekli idrara çıkma isteği.

Üstüne görme ( kanama )

Adet gecikmesi.

Bu belirtilerin hepsini yaşıyorsanız mutlaka kan testi yaptırmalısınız. Çünkü bebeğin oluşmasıyla birlikte ilk 3 ayı oldukça önemli olup, organlarının oluşum dönemidir. Ayrıca hamilelik belirtilerini ilk aylar da çoğu kişi de vermeyebilir. Bu belirtiler sadece hamilelikte görülmeyeceği için gebelik testi alarak konuya açıklık getirebilir ve gebelik yoksa bir uzmana danışarak oluşan şikayetlerinizi söyleyebilirsiniz. Gebelik isteyen bayanların da doktor kontrolü altın da hamile kalmasını tavsiye etmekteyiz.

 
3 . entry erdal tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom