Kadınlarda saç dökülmesi hakkında bilgiler listesi

Kadınlarda saç dökülmesi hakkında bilgiler listesinde eklenen entryler
 
Kadınlarda saç dökülmesine karşı nasıl önlem alınır? Saç dökülmesine ne iyi gelir?
Listelik

Sıkça sorulan sorulardan sorulardandır. Saçlar bir bayanın en önemli aksesuarıdır. Güzel saçlara sahip olmak bir bayanın görünümü değiştirir. Her gün ne nasıl şekil versem diye düşündüğünüz saçların dökülmesi canınız sıkıcı bir hal alır. Tararken ya da ellediğinizde ele gelen saçınızın dökülmesini önlemek için her şeyden önemlisi düzenli ve sağlıklı yiyecek yemeniz gerekir. Olmazsa olmaz olan balık, et, tavuk ve yumurta yemeye sıklıkla özen gösterin. Sağlıklı saç için mutlaka ayırt etmeden sebze yemeye devam edin. Saç köklerinin belli mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır.

Özellikle şu bitkileri de yemeye özen gösterin ki saç dökülmelerini azaltabilin; elma, arpa, kakao, yaban mersini, yeşil çay, kuşburnu… Bunları tükettiğinizde saçlarınızda ki farkı fark edeceksiniz. 150 ye yakın saç dökülmesi doğaldır. Fakat çok fazla döküldüğünde mutlaka bir dermatolojiye gitmelisiniz çünkü bunun altında başka şeyler yatıyor olabiliyor.

Demir eksikliğinden kaynaklı bir dökülme olabilir. Bazı yağların saç dökülmesine çok iyi geldiği bilinir. Biberiye saç dökülmelerini önlemede başroldedir. Biberiyeyi saç köklerinize uyguladığınızda saçınızın canlanmasına yardımcı olur ve saç dökülme sorunlarınızı en aza indirir.

Bir kabın içine 4 damla biberiye yağı, zeytinyağı ve badem yağını da katıp iyice karıştırın ve bu karışımı saçınızın köklerine masaj yaparak iyice sürün. Bir saat kadar saçınızda bekletin ve saçınızı saçınıza uygun şampuanla yıkayın. Çörek otu yağı da saça iyi gelen yağlar arasındadır. Ama unutmayın ki öncelikle beslenmenize önem vermeniz gerekiyor hanımlar.
 
2 . entry berçem tarafından eklendi.        

Kadınlarda saç dökülmesi hakkında bilgiler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Kadınlarda saç dökülmesi hakkında bilgiler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom