kış aylarında cilt bakımı hakkında bilgiler listesi

kış aylarında cilt bakımı hakkında bilgiler listesi için eklenen 1 entry bulunmaktadır.
 

kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır?
Listelik

cilt bakımı çok zor bir iştir, özellikle kış aylarında. kadınların ciltlerine verdikleri önem ve değer güzel görünmek için en ön plandaki bakımlardan birisidir. burun kenarlarında oluşan siyah noktalar, sivilceler, sivilce izleri, kaş, bıyık gibi bakımların yapılması doğru şekilde yapılmalıdır.
yaz ve kış mevsimlerinde yapılan cilt bakımı birbirinden tamamen farklı ve biri diğerine göre oldukça zordur.

yaz mevsiminde haftada 2 defa yüz maskesi yapmak cildinizi nemlendirir ve canlı tutar. fakat bu kış ayları için oldukça zor bir işlemdir. özellikle kuru bir cildiniz varsa kışın bakım yapmak sizi bir hayli yoran ve sıkılmanıza neden olan bir iştir. kış mevsiminde cilt bakımı tercihiniz nemlendiricilerdir.

soğuktan kuruyan cildinizin çatlamaması ve kızarmaması için güneş kreminin nemlendirici etkisi olanını tercih etmelisiniz. yine makyaj altına güneş koruyuculu fondöten nemlendirici kullanabilirsiniz. cilt bakımı sadece yüz için değil, banyodan çıktıktan sonra zeytinyağı ile masaj yapmanız, bebek yağı, badem sütü kullanırsanız cildiniz tüm gün hem yumuşak kalır hem de nemli olur. bunları uygularsanız ne deoranta ihtiyacınız olur ne de parfüme.

 

Bu listeler ilginizi çekebilir!

üst bottom