Makyaj ile ilgili genel bilgiler listesinde eklenen entryler
 
Makyaj nasıl yapılır?
Listelik

Makyaj yapmak kolay bir iş gibi görünse de yakıştırması zordur. Makyaj yapmakta zorluk çeken kadıların bu yazımızı okuması tavsiye ederiz. Öncelikle cildinizi temizlemeli ve nemlendirici krem sürmelisiniz. Kremi sürdükten sonra cildinize uygun fondöten ile yüzünüzün her bölgesine sürmeli ve çene altını unutmamalısınız. Fondöteni sürerken ince bir tabaka şeklin de sürmeli ve sivilce gibi yüzünüz de oluşmuş akne olan yerlere kapatıcı uygulamalısınız. Daha sonra göz kapaklarınıza istediğiniz renk farı uygulayınız.
Farı uygularken istediğiniz yerler de yoğunluğu arttırabilirsiniz. Gölgeli göz makyajı yapmak için kirpiklerinizin diplerine yoğun şekilde farı uygulayıp pamuk yardımıyla dağıtabilirsiniz.
Eyerline sürerken göz yapınıza göre inceliğini kalınlığını ayarlayarak sürmelisiniz. Kaşlarınızı kalem yardımı ile boyayınız. Kaşlarınıza şekil verdikten sonra renginize uygun allığı elmacık kemiğine doğru sürmelisiniz.
Son olarak tercih ettiğiniz renk ruju sürerek makyajını tamamlayınız. Makyaj yapmak artık sizin için problem haline gelmeyerek güzelliğinize güzellik katabileceksiniz.
 
2 . entry kalp tarafından eklendi.        
Koyu renkli saçlar için yapılabilecek 3 farklı makyaj çeşidi.
Listelik

Koyu renkli saça sahip olan bayanlar makyaj yaparken bazı sıkıntılar çekebilir.

Çünkü saçları koyu olan kişiler siyah makyajla daha çok kararır ve kötü bir görüntüye sahip olabilirler. Bizler sizin için araştırmalar yaptık ve koyu renkli saç renklerine göre bazı makyaj önerileri elde ettik. Öğrenmek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Nude ruj – Kahve dumanlı gözler : Bu senenin trendlerinden olan ve koyu renkli saçlara oldukça uyum sağlayan bu makyaj türünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu makyajı yaparken pembe ve bej arasında ki ruj renklerini tercih etmelisiniz. Far için ise kahve ve tonları ile gözlerinizi ön plana çıkarabilir ve şıklığınızı makyajınız ile tamamlayabilirsiniz.

Pop ruj ve – Sade gözler : Koyu saç renklerine en yakışan renk ise pop renkleridir. Bu renkler pembe ve tonlarıdır. Koyu renkli saçlar ile mükemmel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bu tonlar da ruj kullanarak gözlerinizi sade bırakmanızı öneririz.

İnce eyeliner – Kırmızı ruj : Koyu renkli saçlar için ince bir eyeliner ve kırmızı ruj ideal görüntüye sahip olabilirsiniz.
 
3 . entry mete tarafından eklendi.        
Makyaj ve peruk ile değişim aşamalarını gösteren kadın.

Makyajsız halini ve sonrasında yaptığı işlemleri adım adım resimleyen kadın ile makyajın ve peruğun güzelleştirme aşamalarına şahit olun!

Makyajdan önce aynen böyleydik.
Listelik

Ve yavaştan hazırlıklara başladık.
Listelik

Yüzümüzü boyamaya başladık.
Listelik

Lens ve kirpiklerimiz de tamam.
Listelik

Göz boyaması aşamaları tamam.
Listelik

Ruj öncesi.
Listelik

Ruj sürdükten sonra işlemler bitiyor.
Listelik

Makyaj ve peruk sonrası sonuç bu.
Listelik
 
4 . entry İlay tarafından eklendi.        
Ruj sürmenin incelikleri.

Güzel görünümlü dudaklar her kadının isteği olduğu gibi makyajının tamamlayıcısıdır.
Güzel görünümlü dudaklara sahip olmak için öncelikle yapmanız gereken iyi bir dudak çizgisi çizmek olacaktır. Daha sonra dudaklarınıza hemen ruj değil bir kat fondöten sürmelisiniz. Bu işlemi yaparsanız ruj dudaklarınızda daha kalıcı olur ve hemen çıkmaz.

Dudaklarınıza iyi bir çizgi çekmek için iyi bir kalem kullanmalısınız ve dudaklarınızın kapalı olması gerekmektedir. Dudak çizgisi çekmek için öncelikle v kısmından başlayın ve köşe kısımlarına hafif dokunuşlar yapın. Elinizi çeneniz de tutarak çizmenize kolaylık sağlayabilirsiniz. Üst dudağınıza çizgiyi çektikten sonra alt dudağınıza geçin ve orta kısımdan başlayarak çizin. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için çizgiyi biraz dışarıdan çizmelisiniz. Daha küçük görünmesini istiyor iseniz biraz iç kısımdan çizgiyi çekmelisiniz. Rujun uzun süre kalması için dudağınızı hafif kalem yardımı ile boyayınız. Ruju ruj fırçası yardımı ile sürerseniz daha düzgün sürebilirsiniz. Ruj sürme işleminiz bittikten sonra bir peçete ile hafif bir şekil de dudağınıza bastırınız.
 
5 . entry İzlem tarafından eklendi.        

Makyaj ile ilgili genel bilgiler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Makyaj ile ilgili genel bilgiler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom