Ölmeden önce izlenmesi gereken korku filmleri listesi

Das Cabinet Des Dr. Caligari

Alman sinemasının en önemli isimlerinden birisi Robert Wiene tarafından 1919 yılında çekilmiştir. Konu bir Alman kasabasında gerçekleşen gizemli cinayetleri ele alıyor.
İMDB Puanı : 8.1

 
2 . entry şule tarafından eklendi.        
The Thing

Bir araştırma ekibi 1982 yılında Antartika’da 100 yıldır karların altında kalmış bir ” Şey ” keşfeder.
İMDB Puanı : 8.2

 
3 . entry şule tarafından eklendi.        
Les Diaboliques

Korku sektörünün en yaratıcı yapımlarından birisi. Kamera çekimlerinden tutun oyuncu performanslarına kadar dört dörtlük bir yapım.
İMDB Puanı : 8.2

 
4 . entry şule tarafından eklendi.        
Aliens

Alien filminin ikinci serisi olarak vizyona gelen filmde, Nostromo’dan kurtulan tek kişi Teğmen Ellen Ripley yeni görevini izleyeceğiz.
İMDB Puanı : 8.4

 
5 . entry şule tarafından eklendi.        
The Shining

Kış mevsiminin olmasıyla otelde uzun bir süre geçirecek olan Jack ve ailesi, otelde kendilerinin dışında ruhların olduğunu öğrenecek.
İMDB Puanı : 8.4

 
6 . entry şule tarafından eklendi.        
Alien

Görevleri sonunda Dünya’ya geri dönmeye hazırlanan 7 insan ve bir kediden oluşan mürettebatın farklı bir gezegende uyanmasıyla hikaye başlıyor.
İMDB Puanı : 8.5

 
7 . entry şule tarafından eklendi.        
Psycho

Türünün en önemli örneklerinden birisi. Gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden birisi olarak gösteriliyor. Sinema tarihine adını ” duş sahnesiyle ” yazdırdı.
İMDB Puanı : 8.6

 
8 . entry şule tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom