Vuzhen veya Vuzhen Township, Çin
Listelik

Çin’deki eski şehirlerden biridir. 1300 yıllık bir tarihe sahiptir. Yantsy nehrinin üzerinde kuruludur. Ming ve Qing Hanedanlığı döneminde, köprü ve kanallar bu kentte inşa edildi.

 
2 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Santa Cruz del Islote, Kolombiya
Listelik

Santa Cruz del Islote, aslında küçük bir adadır. Bu adada 1200 kişi yaşamakta olup, toplam 90 ev bulunmaktadır. Santa Cruz del Islote adası dünyadaki en çok kişinin yaşadığı adalardan biridir.

 
3 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Kerala, Hindistan
Listelik

Hindistan’da bile su üzerine inşa edilmiş bir şehir gördüğünüze şaşırmış olmalısınız!

 
4 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Uros, Peru
Listelik

Yine bir su üzerine inşa edilmiş, insanlar tarafından yapılmış, küçük ama etkili bir köy… Peru’da ziyaret edilmesi gereken ender yerlerden birisi. Resimde gördüğün üzere hayran kalmamak elde değil, turistler tarafından çok sevilmektedir.

 
5 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Xochimilco, Meksika
Listelik

Xochimilco , Meksika’nın başkenti Mexico City’nin içerisinde yer almaktadır. Unesco tarafından dünya miras listesinde yer almaktadır. Xochimilco’nun kendine has tekneleri vardır.

 
6 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Ko Pani (Ko Panyi), Tayland
Listelik

Ko Pani, Tayland’da Phang Nga eyaletindeki bir köydür, diğer şehirlere nazaran biraz daha küçüktür. Ama yine de görülmesi gereken yerlerden biridir. Köy 360 hane ve 1.700 üzerinde nüfustan oluşur ve tamamen bir balıkçı köyüdür.

 
7 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Stockholm İsveç
Listelik

Stockholm , bilindiği üzere İsveç’in başkentidir. Şehirde çok sayıda köprü vardır. Stockholm 19. yüzyıldan kalma, insanların inşa ettiği doğal bir görünüme sahiptir.

 
8 . entry fevzi tarafından eklendi.        
Amsterdam, Hollanda
Listelik

Amsterdam, Hollanda’nın en büyük şehirlerinden biridir. Şehirde tekne turizmi çok meşhurdur, şehrin sistematik bir yapısı vardır. Amsterdam’ın yüksekten görünümü bu şekildedir.

 
9 . entry fevzi tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom