Türkiye’nin başarılı, zengin ve önemli iş kadınları listesi

Türkiye’nin başarılı, zengin ve önemli iş kadınları listesinde eklenen entryler
 
Elif Aral
Listelik

18 yıllık, deneyimli bir Pfizerlı. Strateji, iş geliştirme, pazarlama ve satışta çeşitli görevler üstlendi. Aral, Pfizer’da Kafkaslar ve Orta Asya (CauCAR) Bölgesi’nin kurulması ve yönetilmesi gibi önemli başarılara imza attı. Anti-infektif biriminin kuruluşunu gerçekleştiren ekipte yer aldı. Pfizer Türkiye içerisinden yetişip, genel müdür olarak atanan ilk kadın yönetici.
 
2 . entry eray tarafından eklendi.        
Güler Sabancı
Listelik

Güler Sabancı, STK’larda, yönetim kurullarında hep ilk ve çoğu zaman tek kadın oldu. En önemli hedeflerinden biri, şirketlerinde kadın çalışan sayısını artırmak. Teknosa’dan sonra, 2014 yılı sonuna doğru AvivaSA’yı 1 milyar dolar piyasa değerine ulaştığı takdirde halka arz etmeyi planlıyor. Kendi ifadesiyle, “kapalı değerleri, ortaya çıkarma” peşinde. Sanayi üniversite işbirliğindeki başarısı onu, küresel liderler arasında farklı kıldı. Başarılı olma yolunda uyguladığı üç altın kuralı var: “Ne olursa olsun pes etme, gerektiğinde yardım al ve en zor şartlarda bile gülümsemekten vazgeçme.”
 
3 . entry eray tarafından eklendi.        
Galya Frayman Molinas
Listelik

Sorumluluk alanına dahil olan ülkelerde Molinas’ın en büyük savaşı sürdürülebilirlik üzerine. Suyun geri kazanımı için projeler geliştirilmesi, enerji tüketimi, karbon salımının azaltılması, malzeme geri dönüşümü ve ambalaj iyileştirilmeleri gündemindeki konular. Teknolojiden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine uzanan geniş alanda, çevre projelerinin takipçisi. Molinas, Cappy meyve suyu satışlarında da önemli bir büyüme sağladı ve bu alandaki çalışmasıyla Türkiye operasyonunun örnek gösterilmesini sağladı.
 
4 . entry eray tarafından eklendi.        
Suzan Sabancı
Listelik

2013’te banka aktifleri 2012 sonuna kıyasla yaklaşık yüzde 20 büyüdü ve 195 milyar TL’yi geçti. Brand Finance tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası-2014” araştırmasında Akbank üst üste üç kez “Türkiye’nin En Değerli Banka Markası” oldu. Sabancı Dinçer, yeni ürünler ve kanallar geliştiriyor. Akbank’ı, “Türkiye’nin yenilikçi gücü” olarak lanse ediyor. Onun liderliğinde Akbank, Türkiye’de mevduat bankaları arasında GRI (Global Reporting Inititative) standardında hazırlanan ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımlayan kuruluş oldu.
 
5 . entry eray tarafından eklendi.        
Ayşegül İldeniz
Listelik

Intel’in Silikon Vadisi’ndeki merkezinde giyilebilir teknolojiler ve yeni ürün ve iş modellerini oluşturmak için çalışan beyin takımına liderlik ediyor. İldeniz’in başkanlığı döneminde bölgedeki iş hacmi dörde katlandı. Intel Öğrenci Programı ile 350 bin öğrenciye ulaşıldı. İldeniz’in Türkiye’de başlattığı “e-Dönüşüm İnisiyatifi” adlı proje, Intel’in “World Ahead” adını vererek tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı global projeler arasında yer aldı. 2017’de 40 milyar dolara ulaşacak giyilebilir teknoloji pazarını yakından takip ediyor.
 
6 . entry eray tarafından eklendi.        
Gülsüm Azeri
Listelik

Kariyer yolculuğu Şişecam’la olgunlaştı. Şişe bölümü hariç, kimyasallar, cam eşya ve düz cam bölümlerinde grup başkanlığı yaptı. Üç ayrı CEO’luğu temsil etti. 15 fabrikanın kuruluşunda rol aldı, yabancılarla ortaklıklarda misyon üstlendi. OMV Türkiye Petrol Ofisi’nin başına geçtikten sonra şirket, 2013’te 25 milyar TL satış geliri elde etti. OMV’nin Türkiye stratejisinin gözden geçirilip, geliştirilmesi Azeri’ye emanet.
 
7 . entry eray tarafından eklendi.        
Serpil Timuray
Listelik

Vodafone Türkiye’yi son dört yılda, mobil telekomünikasyon sektörünün en hızlı büyüyen operatörü yaptı. Ocak 2014 itibariyle sorumluluk alanı genişledi. Vodafone Grubu’nun 409 milyon abonesinin yüzde 65’inin bulunduğu, servis gelirlerinin yüzde 30’unu oluşturan ve Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olan AMAP Bölge Başkanlığı’na atandı. Böylece Avustralya’dan Mısır’a 15 ülkede, toplam 281 milyon aboneden sorumlu oldu. Bu 15 ülkenin cirosu 25 milyar dolar. Vodafone’un yüzde 70’i onun bölgesinde yer alıyor. Timuray, gelişmekte olan ülkelerde pazar liderliği konusunda stratejiler geliştiriyor.
 
8 . entry eray tarafından eklendi.        
Demet Sabancı
Listelik

2015 yılında Fransız mağazası Galeries Lafayette’i Çamlıca’da açacak. Grubun 2013 cirosu 550 milyon TL. Demsa Denizcilik ile gemi sayısı 23 oldu. Uluslararası taşımacılık işini büyüttü. Kök hücre bankacılığında, 4 bine yakın kişinin kök hücresini saklıyor. 2016’da dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid’e çizdirdiği müzeyi Sütlüce’de açmaya hazırlanıyor. İş alanlarının dışında çok sayıda sosyal sorumluluk eksenli işlerde çalışıyor. Yaratıcı Çocuklar Derneği ile özgünlüğün kapısını açacak etkinlikler düzenliyor. Çocuk Bakanlığı’nın kurulması için çaba harcıyor.
 
9 . entry eray tarafından eklendi.        

Türkiye’nin başarılı, zengin ve önemli iş kadınları listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Türkiye’nin başarılı, zengin ve önemli iş kadınları listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom