Yüz şekline göre gözlük seçimi hakkında öneriler listesi

Gözlerimizi ve göz çevresini güneşin zararlı olan UVA ve UVB ışınlarından korumak için ayrıca şık olmanın bir parçası olarak güneş gözlüğü kullanmaktayız. İnsanların birçok değişik yüz şekli bulunmaktadır. Kalp yüz, kare yüz, dikdörtgen yüz ve yuvarlak yüz gibi örnekler verebiliriz. Gözlük alırken öncelikle nasıl bir yüz görünümünüzün olduğunu bilmelisiniz. Bunun yanında birçok gözük modelleri de insanların yüz şekillerine göre üretilmektedir.
Listelik

Kalp şeklinde yüz görünümünüz var ise gözünüzün ve çevresinin kaşlar dâhil tamamını kapatan gözlük seçebilirsiniz. Ya da dikdörtgen yüz şekline sahip olan kişiler, Rayban tarzı gözlük tercih edebilirler.
Hafif çerçeveli gözlükler, yuvarlak yüzleri daha ince gösterir. Yuvarlak yüzlü kişilerin kalın saplı gözlüklerden uzak durmaları gerekir. Aksi durumda yüzünüz uzun görülür. Çok yuvarlak ya da kare gözlükleri tercih etmemelisiniz. Dikdörtgen yüze sahip olan kişiler gözlük alırken çerçevelerinin yukarıdan aşağıya doğru derin olmasına dikkat etmelidirler.

 
2 . entry leyla tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom