Bacak bakımı için püf noktalar listesinde eklenen entryler
 
Listelik

Bacak bakımında yapılacak en etkili yöntem peeling yöntemidir. Cildin ölü derilerden kurtulması gerek. Bunun için satılan peeling ürünleri var ama bunu alacak bütçem yok diyorsanız deniz tuzuyla bunu uygulayabilirsiniz. Deniz tuzunu hafif suyla ıslatın daha sonra lavanta yağı, limon yağı, melisa yağı gibi yağları tuza ekleyin. Bacağınıza hafif bastırarak uygulayın. Bacağınızın nefes aldığını hissedeceksiniz. Daha sonra bacağınıza aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın.

Hayattan zevk almaya başlarız ve öz güvenimiz artar. Kendini beğenen, kendine değer veren biri hem iş hayatında hem özel hayatında mutlu olur. Her şey kendimizi sevmekle başlar. Kendine değer veren kişi başkasının beğenmesini beklemeden kendine güzel şeyleri hak ettiğini söyler. Hayat kalitesi artar ve kendini seven kişi her şeyi olumlu görmeye başlar. Bu yüzden hanımlar herkesten önce kendiniz için bakımlı olmanız gerekiyor. Cilt bakımı, vücut bakımı, el ayak bakımı, tırnak bakımı, ayak bakımı… Vücudumuzun her yeri ayrı ayrı özen ister.

Bacaklarımız bakım ister. Bizim gün boyunca yükümüzü taşıyan bacaklarımız özen ister. Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız hareketsizlikten bacaklarımız ağrır. Bazılarımız kan dolaşımının yavaşlamasından kaynaklı varis sorunları yaşayabilir. Aynı zamanda dizlerimizde ağrılar hissedebiliriz. Bu durumda yapmamız gereken ayaklarımızı hareket ettirmek. Oturduğunuz yerde ayağınızı ufak hareketlerle hareket ettirin. Bu ayaklarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Uygun bir zamanda da bacak bakımı yapmanız gerekir.
 
2 . entry sebahat tarafından eklendi.        
Her kadın sütun gibi bacaklara sahip olmak ister. Düzgün bir bacak bakımla daha da güzelleştirilir, güzelliğini korur.

Bacakların cilt güzelliği, cilt bakımından ve genel bakımdan ayrı düşünülmemelidir. Genellikle eller için kullanılan bakım ürünleri, bacaklar için de kullanılır. Tonikler ve losyonlardan da yararlanabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt görünümü ancak iyi bir kan dolaşımına sahip olmayı gerektirir. Dolaşımı artırmanın ve sağlıklı olmasını sağlamanın en iyi yolu, masaj ve spor yapmaktır. Kasları çalıştıracak ancak aşırı gelişimine neden olmayacak sporlar, güzel bir bacak görünümü sağlar. Yürüyüş, step, aerobik, yüzme önerilebilir. Egzersiz sonrası kaslarda biriken atık zararlı maddelerin atılımı için iyi bir dinlenme gereklidir.

Bacak bakımı konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları sıralarsak:

Yorgun bacaklarınızı mutlaka dinlendirin. Ayağınızı, bacaklar`dan başlayıp topuğa dek kremleyin. Uygun bir yere uzanın ve bacaklarınız kalbiniz seviyesinde olsun. Ayağınızın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz. Bacaklarınızı sıra ile havaya kaldırın, el parmaklarınızla kasları, uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın. Başlangıçta yumuşak olan masaj, adaleler alıştıkça sertleşmelidir.

Bol bol yürüyüş ve spor yapın. Egzersiz, kan akımını hızlandırır ve bacak kaslarınızı besler, gerginlik, sıkılık sağlar. Yürüyüşte kullanacağınız ayakkabıların rahat olmasına dikkat edin. Egzersiz sırasında terleyen ayaklarınızı derhal yıkayın ve iyice kurulayın. Nem, mantar enfeksiyonlarını davet eder. İstenmeyen kokular ortaya çıkabilir.

Bacak cildinin bakımında, yüzünüze kullandığınız nemlendirici ve tonikleri kullanınız. Eğer bacağınızın cildi pürtüklü ise bitkisel sütler ile daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bacak cildiniz UV ışınların özellikle yaz aylarında açıktır. Yüzünüze gösterdiğiniz özeni mutlaka bacaklarınıza da göstermelisiniz. Kullanacağınız ürünlerin UV filtresi içermesi mutlaka gerekir.

Bacağınızdaki tüyler yumuşaksa; bol oksijen sürerek onları sarartıp, görünmez hale getirebilirsiniz. Sert iseler; tüyleri mutlaka yok etmeniz gerekir. Bu takdirde değişik epilasyon yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bacağınız kalın ve fazla kaslı ise, parafin banyoları, uygun spor ve zayıflatıcı bir beslenme sistemiyle onları biraz inceltebilirsiniz.
 
3 . entry Aksev tarafından eklendi.        

Bacak bakımı için püf noktalar listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Bacak bakımı için püf noktalar listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom