Boşanma kararı almadan önce, kendinize sormanız gereken sorular listesi

Boşanma kararı almadan önce, kendinize sormanız gereken sorular listesinde eklenen entryler
 
Listelik

Özellikle uzun süren bir evlilik için hiç kolay bir karar olmayacaktır. Kararız kalacak ve nasıl davranmanız gerektiğini bir türlü çözemeyeceksiniz. Aslında kendiniz ve eşiniz için yanlış bir karar vermekten korkuyorsunuzdur.

Evde kendi kendinizle konuşup karar verme çabasına girersiniz. Kendinizce eksi ve artı yönlerini değerlendirmeye başlarsınız fakat bir sonuç alamazsınız. Bir gün kendinize bu evliliğin yürümesi için elimden geleni yaptım diyerek vazgeçerken, diğer gün eşinizle geçirmiş olduğunuz güzel zamanlar aklınıza gelir ve vazgeçersiniz.

Bu durumdan kurtulmak ve bir karara varmak için kendinize üç ya da dört soru sormanız ve bir karar vermeniz kolaylaşacaktır. Sizi bu kadar düşünmeye zorlayan sorun ne? Eşinle birlikte olmaktan mı korkuyorsunuz? Ayrılmaktan mı? Korkularınızla yüzleşip bu durumu aşmak zorundasınız. Siz cesaretli ve bilgili bir bayansınız korkmadan yolunuza bir yön vermelisiniz. Korktuğunuz şeyleri yaşayın ve korkularınızla yüzleşin. Devam edersem ne olur? Diyerek bir günü yaşayın. Boşanırsam ne olur? Diyerek o günü buna ayırın ve eşinizden bir günlük uzaklaşın. İkisi arasında bir değerlendirme yaparak en doğru kararı verebilirsiniz.
 
2 . entry leyla tarafından eklendi.        
Listelik

Boşanma aşamasına gelmeme benim katkım ne?
Evlilik havuzuna ben ne koydum ki ne bekliyorum??, kırmızı çizgilerim çok mu katı?, kendi aile geçmişimden evliliğime neler yansıtıyorum?, benim aile kültürümün tek ve en doğru olduğunu nereden biliyorum?. Eşimin farklılıklarına tahammül edebiliyor muyum?, evlilikle ilgili herhangi bir kitap okudum mu? Kendimi tanıyor muyum? Evlilikte iletişim kurallarını biliyor muyum? Bu konuyla ilgili interneti araştırdım mı?
Kaynak ;http://www.milliyet.com.tr/pembenar/bosanmadan-once-sorulmasi-gereken-sorular-2047065
 
3 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Listelik

Evliliğin doğal yapı ve Sorunlarını biliyor muyuz?
Evliliğin doğal zorluklarının bedelini eşimize mi yüklüyoruz? Evliliği kafamızda kutsal, monoton, güvenli, sıkıcı gibi etiketleyip, enerjisiz bırakıyor muyuz?. Eşimizle fazla iç içe mesafesiz boğucu bir birliktelik tarzımız mı var? Bu konularda kitap okuduk mu, yoksa kendi deneyimlerimizin en doğru olduğunu mu düşünüyoruz. İletişim konusunda bilgi ya da eğitimimiz var mı? Bu konuda destek alırken doğru uzmana danıştık mı?
 
4 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Listelik

Alt yapıyı gözden geçirdiniz mi?
Çocuklarınız, ekonomik durumunuz, aile desteğiniz ve boşanmayı düşündüğünüz eşinizin bu süreçte izleyeceği tutumlar konusunda yeterince bilgili misiniz?, alt yapı ve alternatif B-C senaryolarınız var mı? Eşinizde evliliği kurtarmayla ilgili ya da çocukları yıpratmadan boşanma ile ilgili kapasite var mı?
 
5 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Listelik

Eşinizden ayrılmak ihtiyacınıza uygun mu?
Yani terazide boşanmak mı evli kalmak mı sizi mutlu edecek?
 
6 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        

Boşanma kararı almadan önce, kendinize sormanız gereken sorular listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Boşanma kararı almadan önce, kendinize sormanız gereken sorular listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom