Hamilelik öncesinde dikkat edilmesi gerekenler listesinde eklenen entryler
 
Hamile olmak ve çocuk sahibi olmak hemen hemen her bayanın hayalleri arasında yer alır. Fakat hamile kalmadan önce bir çok şeye dikkat etmek gerekir ileride doğum yapacağınız için hem bebeğinizin sağlığı hem de kendi sağlığınız için gebe kalmadan önce mutlaka dikkatli olun. Kesinlikle alkol almayın ve sigarayı bırakın. Zararlı besinlerden uzak durmanız ve midenizi bozmamanız gerekmektedir.
Listelik

Spor yapan anne adaylarının dikkat etmesi gerekenler ise şunlar:
Öncelikle düzenli egzersiz yapan anne adayları beslenmelerine özel olarak dikkat etmelidir.
Egzersiz sırasında vücut ısınızın olması gerekenden fazla yükselmemesine çok dikkat etmelisiniz. Ki ideal derece 38’tir. Egzersiz yaparken nabzınızı sürekli kontrol etmeli, 140’ın üzerine çıkmamasına dikkat etmelisiniz.

Gebelik aynı zamanda değişken bir süreç olduğu için hamileliğinizin her döneminde denge ve ağırlık merkeziniz farklılık gösterecektir. Bu, düşme ve yaralanma riskinizin artabileceği anlamına gelir.
İşte bu yüzden gebeliğin her döneminde aynı egzersizi yapamazsınız. Dikkatli olun!
Tüm bu tavsiyelerimizin yanında unutmayın ki en önemli yönlendirmeyi hekiminiz yapacaktır.
 
2 . entry sebahat tarafından eklendi.        

Hamilelik öncesinde dikkat edilmesi gerekenler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Hamilelik öncesinde dikkat edilmesi gerekenler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom