Etkileyici göz makyajı yapmak için bilgiler listesi

Etkileyici göz makyajı nasıl yapılır?

Etkileyici bir göz makyaj için öncelikle rengi belirlemelisiniz. Bu sene moda olan mürdüm rengini baz alarak etkileyici göz makyajı tekniklerini anlatıyoruz. Sizlere de bu rengi kesinlikle öneririz. Etkileyici makyajı uygulamak için hangi bölgenizin daha dikkat çekmesini istiyorsanız onu belirlemelisiniz. Örnek olarak gözlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız mürdüm rengini göze uygulamalı ya da dudaklarınızı istiyorsanız dudaklarınıza hafif olarak uygulamalısınız.
Listelik

Dudaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız açık mürdüm tonunu tercih ederek harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu renge parıltı katarak parlatıcı ile dudaklarınıza ışıltı katabilirsiniz. Eğer gözlerinizi tercih ediyorsanız mürdüm rengini gölgeli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü mürdüm rengi gölgeli makyaj da kullanılacak en güzel renklerden birisidir. Açık ve koyu tonları ile gözlerinize gölge oyunları yapabilirsiniz.

Göz kapaklarınızın hepsine mat tonunu uygulayın ve kaş bölgenizin hemen alt kısmına ise açık tonlarda ki mürdüm rengini uygulayınız. Daha sonra kirpiklerinizin üst kısmına mor renkli eyeliner uygulayarak harika bir göz makyajı yapmış olursunuz. Siyah ya da lacivert maskara ile kirpiklerinize dolgunluk verebilirsiniz. Yanaklarınıza ise pembeye yakın tonlar da olan allık kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Listeye ait görseller;

  • etkileyici-makyaj-1.jpg
    Listelik.com
2 . entry aysun tarafından eklendi.        
Çevrenizdeki kadınların kusursuz bir şekilde eyelineri nasıl çektiğini merak mı ediyorsunuz? Sizde bu konuda onlar kadar başarılı olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte yöntemler.

Öncelikle eyelineri çekmeden far renginizi ve dağıtımını doğru yapmalısınız. Gözünüze yumuşak bir görünüm vermesi için toprak tonlarını tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz. Eyelinerin dağılmaması için ve kolay çekebilmeniz için keçeli uçları tercih etmelisin. Daha sonra gözünün sadece üzerine ince bir çizgi çekebilirsin. Kuyruk kısmı için eğimli bir şekil vererek tamamlamalısın. Eğer bu yöntemi uygulayıp hala sonuç alamadıysanız üst kısmına tekrar göz şeklinize uygun olarak eyelineri sürünüz, kuyruk kısmını ise tatlı kaşığı yardımıyla yapabilirsiniz. Kaşığın yan kısmını kuyruk kısmının olacağı şekilde ayarlayıp sürebilirsiniz.

Zamanla eliniz alışacak ve kendiniz basit bir şekilde uygulayabileceksiniz. Uygulama işlemini bitirdikten sonra göz makyajınızı uzun ve canlı kirpikler için maskara ile tamamlayınız. Fakat maskarayı sürerken topaklanmaması için dipten uca doğru uygulayınız. Sizde kusursuz bir şekilde göz makyajı yapmış oldunuz ve eyelinerin nasıl kullanılması gerektiğini öğrendiniz.

 
3 . entry Begüm tarafından eklendi.        
Gözlerinizin güzelliğini Eyeliner ile ortaya çıkarmanız bilinen bir gerçektir. Makyaj yapmanın en zor kısmı eyeliner çekmektir. Peki, yüz şeklinize göre eyeliner çekiyor musunuz?

Düşük gözlü kişiler, göz kapakları aşağıya düşük göründüğü için kuyruklu eyeliner çekmelisiniz. Kuyruklu eyeliner yukarıya doğru çekildiği için göz kapaklarınızı da yüksekte gibi gösterir. Kuyruklu eyeliner hakkında detaylı bilgiyi araştırabilirsiniz. Badem gözlü iseniz, yüzünüzün doğal şekline göre ince bir kuyruk eyeliner çekebilirsiniz.

İçe yumuk gözlü kişiler için, göz kapakları görünmediği için, kalın kuyruklu eyeliner idealdir. Çıkık gözlü kişiler, kısa ve kalın kuyruklu eyeliner çekmelidirler. Bu saydığımız göz şekillerine göz farı uygulayarak dumanlı bir hava katabilirsiniz. Göz yapınızı öncelikle araştırmalı ve ona göre eyeliner çekimini uygulamalısınız. Göz yapınıza göre eyeliner çekmek oldukça önemlidir. Çünkü gözünüzün ön plana çıkması ve sizlere yakışması güzelliğiniz için önemlidir. Göz makyajı içinde önemli bir rol oynayan eyelinerden sonra maskara da önemlidir. Maskarayı gözlerinizin diplerinden başlayarak uygulamalı ve dolgun görünmesini sağlamalısınız.

 
4 . entry Hülya tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom