Hamilelik sırasında yolculuk yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesi

Hamilelikte bayanların en çok merak ettiği sorulardan biri olan yolculuk sırasında nelere dikkat edilmelidir.
Listelik

Hamilelerin doğum zamanına kadar sağlığına fazlasıyla dikkat etmesi gerekir. Hamilelik sırasın da yolculuk doktorlar tarafından önerilmez fakat yolculuğa çıkmak zorun da kalırsanız dikkat etmeniz gerekenler için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Hamilelik sırasın da yolculuğa çıkan bir bayan öncelikle araca bindiğin de mutlaka her kişinin yapması gerektiği gibi emniyet kemerini takması gerekir. Emniyet kemerini takarken karın bölgesinin alt kısmından geçirmelidir. Koltuğu mümkün oldukça geriye ittirmeli ve o şekilde oturmalıdır. Bacaklarında şişmeleri engellemek amacıyla en az 2 saate bir mola verilmeli ve yürüyüş yapmalıdır.

Bu konuda pek çok hava ulaşımı hamile bayanlar için 36 haftalık sonrasın da uçağa binmesi yasaklanmış durumdadır. Gebelik sırasın da herhangi bir olumsuz durum yok ise doktor raporu ise uçak yolculuğu da yapabilir. Yolculuk sırasın da rahat ve bol kıyafetler tercih edilmelidir. Biz yine de hamilelik yaşayan bir bayanların gerekmedikçe yolculuğa çıkmamalarını önermekteyiz.

 
2 . entry sevgul tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom