İphone ve İpad çalınmadan önce hangi ayarları yapmak gerekiyor?

Eskiden olsa telefonlar çalındığı zaman hiçbir şey yapılamazdı. Eski telefonlarda yer alan rehber bölümü, mesajlar ile belki bir kaç fotoğraf haricinde pek fazla özellik olmadığı için de kişiler için en önemli bilgiler numaralardı.

Fakat gelişen teknoloji sayesinde akıllı cep telefonlarında yer alan bilgiler oldukça kıymetli oldu. Artık iş dünyası da cebe indiği için sadece rehber bölümü değil, kişisel bilgiler, mesajlar, e-postalar, çok sayıda fotoğraf ve farklı formattaki çeşitli belgeler de kullanıcılar için ayrı bir değer taşıyor.

Akıllı cep telefonları üzerinden alışveriş de yapıldığı için kişisel ve kredi kartı bilgileri de cihazlarda yer alıyor. Bu yüzden de herhangi bir çalınma durumunda aslında hayati önem taşıyan tüm bilgiler gidebiliyor. Peki ama iPhone ve iPad kullanan çoğu kullanıcı için bu bilgiler nasıl saklanır? ya da iPhone ve iPad telefonlar çalınmadan hangi ayarları yapmak gerekiyor? İşte tüm bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Adım Adım Yapılması Gerekenler;

Öncelikli olarak hemen bir iCloud hesabı oluşturulmalı ve ayarlar sekmesinden genel ve iCloud menüsü ile iPhone ‘umu bul seçeneği işaretlenmelidir. Bu seçenek aktif hale getirildikten sonra iPhone ya da iPhone akıllı cihazlarınız kaybolsa dahi bilgisayarınız üzerinden iCloud hesabınıza giriş yaptıktan sonra cep telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Cep telefonu üzerinden gelen sinyaller ile hangi bölgede olduğu ve adrese ulaşmak da mümkün oluyor. Tabi bazı durumlarda gelen sinyaller cep telefonunun net olarak hangi bölgede olduğunu göstermiyor. Bu da detaylı olarak bir arama yapılmasının istendiğini bildiriyor.

Zamanı ya da mekanı fark etmeden çalınan iPhone ya da iPad telefonlardaki bilgilerin güvenliğini sağlamak da mümkün hale geldi. Eğer telefonunuz çalınmış ise hemen bilgisayarınız üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapabilir ve koyacağınız bir şifre ile kilitleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece bilgilerinizin daha fazla kullanılması da önleyebilirsiniz.

 
2 . entry eda tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom