Kadınlar için saç modası hakkında bilgiler listesi

Saç bir kadının en önemli aksesuarıdır. Düz veya dalgalı; at kuyruğu veya topuz; kısa ya da uzun…
Saç denilince akla birçok kavram gelir ama…
Geçmişten günümüze saç insanlık tarihi için büyük bir öneme sahipti. Kadınlar saçlarını bir güç göstergesi olarak görmüşler ve saça son derece önem vermişlerdir. Günümüzde uzunluk ve kısalık bakımından erkek ve kadın arasındaki ayrım azalsa da eskiden kadınların saçı uzun erkeklerin ise kısa olması gerekirmiş.
Listelik

Toplumların ve devirlerin düşünceleri saç modellerine de yansımaktadır. 1970’lerde saçlar kısalmış erkeklerle eşitliğin simgelerinden biri haline gelmişti. 1980’lerde ise kabarık ve kıvırcık abartılı saçlar göze çarpmaktaydı. 1990’larda ise teknolojinin yaygınlaşması ise abartı yerini modernliğe bırakmıştır.
Günümüze yaklaştıkça daha modern daha kullanışlı modeller tercih edilmeye başlandı. Bir kısım kadınlar saç modelinde rahatlığı tercih ederken; bir diğer kısım ise tercihini abartıdan ve gösterişten yana kullanmaktadır. Günümüzde artık sayısız saç modeli yapılabilmektedir.
Listelik

Saç demişken; saç modasının en önemli unsuru saç aksesuarlarını da unutmamak gerekir. Saç modellerinin en önemli yaratıcısı ve yardımcısıdır saç aksesuarları. En basit olarak çengelli tokalar saç aksesuarları içinde yer alır.
Artık her çeşit saç aksesuarına rastlamak mümkün, peruk da bunlardan biri. Doğal bir görünüm için saç bandı, abartılı bir görünüm için ise taşlı taçlar tercih edilebilir. Saç aksesuarlarının kullanımı tercih edilen modelle doğru orantılıdır demek doğru olacaktır.

 
2 . entry filiz tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom