Bebekler için 2 yaş sendromu hakkında bilgiler listesi

Bebekler için 2 yaş sendromu hakkında bilgiler listesinde eklenen entryler
 
Listelik

Çocukların 1,5 yaşını geçmesiyle başlayan ve ortalama 4 yaş başlangıcına kadar devam eden bu ‘sendrom’ dönemi özellikle yeni anne-baba olanlar için zaman zaman bir kabus gibi geçebilir. O döneme kadar uslu, sakin, ne isteseniz yapan çocuğunuz gitmiş, yerine sürekli itiraz eden, her istediğinize ‘hayır’ diyen ve sizden yardım kabul etmeyen minik bir canavar gelmiştir. Korkmayın! Bu ne sizin hatanızdan ne de çocuğunuzun yaramazlığından. Çocuğunuz büyüyor, hepsi bu!

2 yaş döneminde, çocuk artık anneden bağımsız bir varlık olduğunu, farklı olduğunu ve özgürce hareket edebildiğini fark eder. Kendisinin ve etrafındakinin sınırlarını bilmek, görmek ister. Bu yüzden sık sık sınırları zorlayarak kadar anne babayı strese sokabilir. Gördüğü her şey hakkında soru sorar, soruların içinden soru çıkarır. Konuşurken de peşinden koşarken de ona yetişemeyebilirsiniz. Tüm bunlar çok normaldir.

Çocuğunuz merak içindedir ve sorduğu her soruya tutarlı, akılcı ve anlayabileceği dilde cevaplar arar. Eğer onu ve sorularını ciddiye aldığınızı hissederse işiniz biraz daha kolaylaşır. Ama eğer onu başınızdan savdığınızı düşünürse, daha çok sinirinizi bozmak için, inanın her şeyi dener! O yüzden önce sakin olmalı, bu dönemin geçici olduğunu bilmelisiniz. Ardından da çocuğunuzun sorduğu her şeyi can kulağı ile dinleme ki ve onu bilgilendirmelisiniz. Kontrollü olarak kendi başına bir şeyler yapmasına izin vermeli, ona özgür olacağı bir alan yaratmalısınız.
 
2 . entry aycan tarafından eklendi.        

Bebekler için 2 yaş sendromu hakkında bilgiler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Bebekler için 2 yaş sendromu hakkında bilgiler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom