Sürekli cinsel uyarılma sendromu.
Listelik

Herhangi bir uyaran, cinsel tahrik olmadığı halde sürekli orgazm olacakmış gibi hissetmeye denir. Daha çok kadınlarda rastlanır, hastalar sanılanın aksine bu durumdan zevk almazlar, büyük rahatsızlık ve utanç duyarlar ve toplumdan uzaklaşırlar.

 
2 . entry handan tarafından eklendi.        
Haemolacria hastalığı.
Listelik

Bu hastalık kan ağlamak, yani gözünden kanlı yaş gelmesi şeklinde beliriyor. Uzmanlar bu rahatsızlığın bazen kendiliğinden oluşabildiği gibi, kadınlarda adet dönemlerinde veya herkeste göz yaralanmalarında ortaya çıkabildiğini söylüyorlar.

 
3 . entry handan tarafından eklendi.        
Korku duymama hastalığı.
Listelik

Urbach-Wiethe denen hastalığı olan bir kadın, beyninde duyguların denetiminden sorumlu amigdala bölgesinin hasar görmesi sonucu başta korku olmak üzere bazı yetilerini kaybediyor. Hiç bir şeye karşı korku duymayınca da insanlar tehlikelere karşı ciddi şekilde korunmasız kalıyorlar.

 
4 . entry handan tarafından eklendi.        
Ehlers-Danlos sendromu.
Listelik

Bu nadir görülen kalıtsal hastalıkta, eklemler ve deri normalden çok fazla esnektir, morartı kolaylıkla oluşur yaralar ise zor iyileşir. Kesin tedavisi yoktur.

 
5 . entry handan tarafından eklendi.        
Yürüyen ceset sendromu.
Listelik

Hastalığı keşfeden Cotard’ın adıyla da anılan bu rahatsızlığı olanlar kendilerinin ölü olduğuna ya da vücutlarının bir bölümünün çürüdüğüne inanırlar.

 
6 . entry handan tarafından eklendi.        
Yabancı el sendromu.
Listelik

Alien el sendromu da denen bu hastalık ellerden birinin kontrol dışı hareketler yapması şeklinde kendisini gösteriyor.

 
7 . entry handan tarafından eklendi.        
Morgellons hastalığı.
Listelik

Deride acı, kaşıntı, deri altında ise böcekler dolaşıyor hissi uyandıran ve çok rahatsız edici olan bu hastalığın ne tam sebebi biliniyor ne de tedavisi var.

 
8 . entry handan tarafından eklendi.        
Porfiri hastalığı.
Listelik

Bir çok kişide görülebilir. Nöropsikiyatrik bulgular sebebiyle vampir efsanelerinin yanlış olduğunu gösteriyor.

 
9 . entry handan tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom