Selülit oluşumunun birçok nedeni vardır ama en büyük nedeni oradaki hareketin az olması ve yağ tabakasının kalınlaşmasıdır.
Listelik

Selülitte beslenme şeklinin büyük önemi vardır. Selüliti yok etmek için bazı adımlar atmalıyız. Bu adımlardan ilki spor yapmaktır. Özellikle masa başı iş yapan insanlar gün boyu hareket edemezler. Bu da selülitlerin oluşmasına neden olur. Spor yapmak yada bazı egzersizler yapmak selülitlerin yok edilmesinde savaşçı gibidir. Oradaki kan dolaşımını hızlandırmak gerekir. Evde yapacağımız bazı egzersizlerden bahsedelim. Ayakta dik durun ve bacaklarını biraz açın. Daha sonra dizlerinizi kırın ve oturur gibi yapın tekrar kalkın. Kalçanızın ve iç bacak kaslarınızın sıkıştığını göreceksiniz. Bir duvara ellerinizin dayayın. Dik durun ve sağ ayağınızı hiç kırmadan kalçanıza doğru kaldırın ve indirin. Kalçanızın sıkılaştığını hissedin. Bu hareketi 15 kere ve iki set halinde yapın. Aynı hareketi diğer ayakla da tekrarlayın. Yere yüz üstü uzanın. Ayaklarınızı ve kollarınızı uzatın. Daha sonra ayaklarınızı ve ellerinizi yukarı kaldırmaya çalışın. Kalçanızın sıklaştığını hissedin. Bu hareketi 15 kere yapın ve derin nefes alın verin.
Selülitleri beslenme şeklimizi değiştirerek de düzeltebiliriz. Bazı besinleri tüketmeli bazı besinleri tüketmemeliyiz. Asitli içeceklerden uzak durmalıyız. Kafein içeren çay ve kahveyi çok fazla tüketmemeniz gerekir. Lif içeriği olan meyveler tüketilmelidir. Brokoli c vitamini açısından çok zengindir. Brokoliyi haşlayın ve püresini yapıp tüketin. Aynı zamanda ıspanağı da aynı şekilde tüketebilirsiniz. Kırmızıbiber, lahana, pazı gibi besinlerin püresini de yapabilirsiniz.

 
2 . entry zumrut tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom