Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesi.nde eklenen entryler
 
Egzersiz yaparken nelere dikkat etmek gerekir?
Listelik

Egzersiz yapmaya başlamadan önce, bir bilene, bilen olarak ta doktora danışmakta fayda vardır, sağlıklı olsan bile doktora danışarak yapabileceğin egzersizleri öğrenmen faydalı olacaktır. Aynı şekilde hastalığı bulunan insanlarda egzersiz yapabilirler ancak doktora danışarak yapabilecekleri egzersizleri öğrenmelidirler. İnsan öyle her egzersiz türünü yapmamalıdır.

Egzersiz her yaşta yapılabilir, hatta çocuk yaştan itibaren düzenli egzersiz yapan insanlar çok daha şanslıdırlar.
Egzersiz, hafif bir yemekten ortalama 1-2 saat sonra yapılmalıdır. Kalbin ritmi ayarlanmalıdır.
Egzersiz yaparken, kendini fazla yormaman gerekir, yavaş ve sabırla yapılan egzersiz çok daha faydalıdır.
Her egzersiz yapışında, önce ısınma hareketleriyle vücudunu egzersize hazırlaman gerekir. Egzersiz sonunda da aynı şekilde gevşeme hareketleriyle egzersizi bitirmen gerekir.

Haftada en az 5 gün ve günde 30 – 60 dakika süreyle egzersiz yapılmalıdır.
Sağlıklı bir yaşam dileriz!
 
2 . entry rifat tarafından eklendi.        

Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesi.yle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesi.ne benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom