Vücudunuz hakkında bilmediğiniz gerçekler listesi

Vücudumuz aspirin üretebiliyor.jpg

Vücudumuz aspirin üretebiliyor.

Meyve ve sebze tüketimi, vücudumuzun kendi aspirinini üretmesine yardımcı oluyor. Journal of Agriculture and Food Chemistry’nin çalışmaları, benzoik asit ile meyve ve sebzelerdeki doğal maddeleri alan deneklerin, aspirinin asıl ana maddesi olan acı dindirici ve mikrop karşıtı madde olarak bilinen salisilik asitleri kendi başlarına üretebildiklerini öne sürüyor.
 
İş yerinde biraz kestirmek patronunuzun işine gelir.jpg

İş yerinde biraz kestirmek patronunuzun işine gelir.

20 dakikalık bir uyku, sizi daha atik yapar, ruh halinizi yükseltir ve üretkenliğinizi arttırır. The Art of Napping at Work (Larson Publications,1999)’un yardımcı yazarı William Anthony: “Gün içinde yapılan kısa süreli uykuların etkisi saatlerce sürer” diyor ve bu uykuların kalbinize de iyi geleceğini ekliyor. Yunanlı yetişkinlerle yapılan 6 yıllık bir çalışmanın sonucunda görüldü ki, haftada en az 3 kez, gün içinde kısa süreli uyuyan insanların kalp hastalıklarından ölme riskleri %37 daha az.
 
Cinsel boşalma erkeklerde hapşırmaya sebep olabilir.jpg

Cinsel boşalma erkeklerde hapşırmaya sebep olabilir.

Bazı erkekler boşalma sonrası baş ağrısı, acı ya da hapşırmayla karşılaşabiliyor. Orgazm sırasında sinir sistemindeki faaliyetlerin artması bu baş ağrılarını tetikliyor olabilir. Hapşırmanın nedeni ise orgazm merkeziyle, esneme ve hapşırma merkezlerinin birbirlerine çok yakın olmasından kaynaklanıyor.
 
Beyaz ten zaman içinde evrimleşti

Bir zamanlar hepimizin ten rengi siyahtı. Bunun dayanağı olarak, ilk insanların Afrika’da yaşadığının kanıtlanmış olması gösteriliyor. Beyaz tenin sebebi, insanların ekvatordan uzaklaşmalarıdır. Ten normalde, krem rengine yakın bir beyaz renktir. Tenin hemen altındaki kan damarları ise tene hafif kırmızı bir renk verir. Sarı renk pigmentler de yüzeyi oluşturur. Kahverengi tonlardaki melanin ise ultraviole ışığa göre renk değiştirir. Bu dört element birleştiğinde de dünyanın farklı yerlerindeki insanların ten renklerini ortaya çıkıyor.
 
Apandisit sanıldığı kadar da kullanışsız değil.jpg

Apandisit sanıldığı kadar da kullanışsız değil.

Uzun süredir kötülenen, işlevsiz ya da gereksiz olduğu düşünülen apandisitin bağırsaklarda yararlı bakterileri barındırmak gibi bir fonksiyonu var. Sindirmeye yardımcı olan apandistteki yararlı bakteriler, ishal hastalığı durumunda bağırsakların tamamen boşalmasını sağlar ve sonrasında da tekrar düzene sokar.
 

Listelik'te Liste oluşturarak ve farklı aktivitelerle kredi/puan bakiyeleriyle para kazanabilir veya Listelik alışveriş'te yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.

Sürprizlere hazır mısınız? Aklınıza takılanları sık sorulan sorular sayfamızda görebilirsiniz. Haydi hemen içerik ekleyin, puan/kredi kazanın ve alışveriş yapın!

Bu entry ile, eklediğiniz içeriği kendiniz yazdığınızı, başka kişilerin haklarını ihlal etmediğinizi ve katkılarınızı Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı 3.0 ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı ile yayımlamayı kabul ediyorsunuz. Köprü ya da URL kullanımları yeterli atıf olarak kabul edilir. * Lütfen eklediğiniz bilgiler için kaynak gösterin! * Telif hakları saklı eserlerin kopyalanması yasaktır! İçerik ekleme kılavuzumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Listelik Liste Botu, "Haber Listeleri" konu başlığına, Spor toto listesi ekledi.

Listelik Liste Botu, "Ev ve Yaşam Listeleri" konu başlığına, Gri liste ekledi.

Listelik Liste Botu, "Teknoloji Listeleri" konu başlığına, TT listesi ekledi.

Bu ürünler ilginizi çekebilir!

Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt
Listelik'te puan toplayarak Kadınlar İçin, Siyah Renkli, Kışlık, Termal, Sıcak Tutan İçlik Tayt ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Siyah Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Kahverengi, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü
Listelik'te puan toplayarak Sarı Metal Çerçeveli, Mor, Unisex Güneş Gözlüğü ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2
Listelik'te puan toplayarak Tel Çerçeveli, Siyah, Unisex Güneş Gözlüğü Model 2 ürününü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Bu pazaryeri ilanlarından faydalanabilirsiniz!

Beyaz eşya bakım ve onarım servisi K
Beyaz eşya tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Ankastre fırın ve ocak bakım ve onarım servisi K
Ankastre fırın ve ocak tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Bulaşık makinesi bakım ve onarım servisi K
Bulaşık makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Buzdolabı bakım ve onarım servisi K
Buzdolabı tamiri ve bakım servisi çözümleri...
Çamaşır makinesi bakım ve onarım servisi K
Çamaşır makinesi tamiri ve bakım servisi çözümleri...

Biliyor musunuz?

100 onaylı entry eklerseniz 'Onaylı Yazar' statüsünde olabilirsiniz, bu statüde entry'ler otomatik yayınlanır.

Listelere entry ekleyerek katkıda bulunabilir, bilgiler paylaşabilirsiniz.

Galeriler'de oluşturulan albümlere yeni medya öğeleri ekleyebilirsiniz.

Pazaryeri'nde kendi ilan, ürün veya hizmetlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Kredi/Puan bakiyelerinizle Alışveriş sayfamızda bir çok ürünü indirimli veya ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Listelikte Para kazanmanız mümkün, detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm konular/sorular için S.S.S sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.

Listelik'ten tam olarak faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Üst Bottom