Makyaj temizleme sütü nasıl yapılır?
Listelik

Bayanların vazgeçemediği makyaj ürünlerini akşamları yatmadan önce temizlemesi gerekmektedir. Makyaj temizleme sütünü nasıl yapacağınız hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.
Malzemeleri kullanırken içerisine muhakkak salatalık kullanmanız gerekmektedir. Çünkü salatalığın cilde birçok faydası olmakla birlikte folik asit, fosfor ve demir de içermektedir. Salatalığın cilde faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Salatalık antioksidan içerdiği için cildinizi ölü hücrelerden temizlemesini sağlar.
Salatalık ağartıcı bir özelliğe sahip olduğu için ciltteki akneleri ve çilleri yok edebilir.
Salatalık aynı zaman da gözaltı torbalarınıza da iyi gelir ve gözlerinizin altında ki morlukları yok eder.
Sivilceleri yok ederek enfeksiyonu önler.
Güneş lekelerini yok ederek lekelerin rengini açar.

Makyaj temizleme sütünün tarifi;
Malzemeler; Süt, salatalık, kavanoz ve süzgeç.

Yapılışı; Salatalığın kabuklarını soyuyoruz ve küçük küçük dilimleyerek robota atarak püre haline gelmesini sağlıyoruz. Daha sonra püre haline getirdiğiniz salatalıkların içerisine sütü ekleyerek kısık ateşte pişiriyoruz. Pişirmek işlemi sona erdikten sonra da süzgeçten geçirerek suyunu bir kenara alıyoruz. Makyaj temizleme sütünüz hazır artık bir pamuk yardımı ile kullanabilirsiniz.

 
2 . entry deram tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom