İster ağda ister epilatör isterseniz jilet kullanıyor olun, her türlü epilasyondan sonra bacaklarınızda batık oluşması kaçınılmaz. Ama endişe etmeyin, batık sorununu evde yapacağınız karışımlarla kolaylıkla çözebilirsiniz.
Bacak batıklarına kesin olarak çözüm getiren ilk maske için gereken malzemeler şöyle:

1 bardak yulaf
1 çorba kaşığı kil
1 kaşık limon
2 kaşık Hint yağı

Bütün malzemeleri karıştırdığınızda ortaya hamurumsu kıvamda bir karışım çıkacak. Bu karışımı bekletmeden bacaklarınıza sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ova ova bacaklarınızdan çıkaracağınız bu maskenin hemen ardından bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapmalısınız.
Listelik

Limon ve sodayı eşit miktarlarda (genellikle birer çay bardağı) karıştırıp batıkların olduğu bacaklarınıza uygulayın. Limon suyunu deniz suyuyla yarı yarıya karıştırıp bacaklarınıza uygulamak da kesinlikle iyi sonuç verecektir. Hepimizin mutfaklarında baş tacı ettiği yoğurt bu sorunun çözümünde de işe yarıyor. 2 yemek kaşığı yoğurdu 1 yemek kaşığı karbonatla karıştırın ve bacaklarınıza sürün. Yaklaşık 20 dakika bekleyip bacaklarınızı limon suyu ile durulayın.

 
2 . entry sebahat tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom