Yeniden uyarlama olan filmler listesinde eklenen entryler
 
Scarface
Listelik

Scarface ilk olarak 1932 yılında Armitage Trail’s isimli romandan esinlenerek beyaz perdeye geldi. Herkesin bildiği ikinci versiyonda Al Pacino baş roldeydi ..
 
2 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
60 Saniye
Listelik

Başrol oyunculuğunda Nicolas Cage ve Angelina Jolie gibi iki önemli ismin yer aldığı ve araba hırsızlarının anlatıldığı 2000 yapımı Gone in 60 Seconds’ın ilk filmi aynı isimle 1974’de çekilmiş.
 
3 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Big
Listelik

İki Oscar adaylığı bulunan Tom Hanks’ın baş rolünde görev aldığı Big, 1987 yılında İtalyan komedi De Grande’den esinlenerek hazırlanmış.
 
4 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Geçmişi Olmayan Adam
Listelik

Biz Geçmişi Olmayan Adam’ı Matt Damon ile tanıdık. Ama Damon’dan önce bir Jason Bourne varmış. 1988 yılında televizyon filmi olarak ekranlara gelen The Bourne Identity’in yeniden çevrimi.
 
5 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
3:10 to Yuma
Listelik

Ana karakterlerinde efsane oyuncular Russell Crowe ve Christian Bale’in bulundğu 2007 yapımlı 3:10 to Yuma aslında 1957 yılında vizyona aynı isimle giren filmin tekrardan çevrimi.
 
6 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Airplane
Listelik

Airplane bilindiği gibi 1980 yılında felaket filmleriyle alay eden bir filmdi. İlginç kısmı ise Airplane aslında dramatik bir uçak kazasını anlatan Zero Hour’un komedi olarak beyaz perdeye taşınmış hali.
 
7 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Ben Efsaneyim
Listelik

2007 yapımlı Ben Efsaneyim, 1954 yılında yazılmış bir korku romanından uyarlanmış. Ayrıca bu romandan esinlenilerek hazırlanan iki sinema filmi daha var: The Last Man on Earth ve The Omega Man.
 
8 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        
Köstebek
Listelik

Efsane oyunculuğu ile ağızları açık bırakan Martin Scorsese klasiği The Departed, 2002 yılında hazırlanan Hong Kong yapımı Internal Affairs’ten uyarlanmadır. Ayrıca Martin Scorsese, ilk Oscar’ını The Departed ile kazanmıştı.
 
9 . entry Tunahan61 tarafından eklendi.        

Yeniden uyarlama olan filmler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Yeniden uyarlama olan filmler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom