Kan uyuşmazlığı belirtileri listesinde eklenen entryler
 
Kan uyuşmazlığı belirtileri nelerdir?
Listelik

Çiftlerin bebek düşünmeden önce bu konuya dair bilgi edinmeleri şarttır. Hamilelik durumun da kan uyuşmazlığı tespit edilmez ise anne ve bebeğin sağlığını riske atar. Kan grubu A, B, AB veya 0 Rh (+) pozitif olan kişilerin (-) negatif kişiler ile evliliklerin de bebek sahibi olmak için bir doktora danışmaları gerekmektedir. Anne adayı (-), baba adayı ise (+) kan değerlerini taşıyor ise bu durum tehlike taşıyabilir. Kan uyuşmazlığı halin de Rh antikoru yapılır. Yapılmaz ise anne bu alyuvarları tanıyarak geliştirdiği cevap memory cell ( bağışıklık sisteminde ki hafıza sahibi) tarafından saklı tutulur. Bebeğinizin ve sizin sağlığına zarar gelmemesi için bir uzman tarafından kontrol altın da olmanız gerekmektedir.

Kan uyuşmazlığı belirtileri arasında korku ve panik atak olma en belirgin belirtilerdir. İdrarda kan görülebildiği gibi ağır ve kötü bir koku oluşabilir. Sarılık hastalığının sık görülmesi, ateşlenme, sürekli bir sırt ağrısı bilinen belirtilerdir. Bu belirtileri yaşayan kişilerin doktor kontrolünde olmalıdırlar.
 
2 . entry tayfur tarafından eklendi.        

Kan uyuşmazlığı belirtileri listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Kan uyuşmazlığı belirtileri listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom