Gün içerisin de güzel görünmek için yapılan birçok işlem saçın zarar görmesine neden olur. Saçlar stresten ve hava koşullarından dahi etkilenerek zarar görür. Bayanlar bu gibi durumlardan şikâyetçi olmakla birlikte, saçlarının yumuşak ve bakımlı görünmesini isterler. Tükettiğimiz gıdalar saçlarımıza iyi gelse de yeterli olmayabilir ve saçlarımıza yeterince nem vermeyebilir. Bu gibi durumlar da saç maskeleri yaparak saçlarınıza gerekli nemi vererek, dolgunlaşmasını ve yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Saçınızın istediğiniz yumuşaklığa ulaşması için sizlere uygulamanız gerek maske tarifi vereceğiz.
Malzemeler;
Bal​
Zeytinyağı​
Lavanta yağı​
Defneyaprağı​
Hint yağı​
Temiz bir kapta saymış olduğumuz malzemelerden 1'er tatlı kaşığı ekleyerek bal yumuşayıncaya kadar karıştırınız. Hazırladığınız maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra nemli bir havluya sararak 30 dakika bekletiniz. Daha sonra ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi hafta da 1 kere düzenli olarak denediğiniz de sonucunu görecek istediğiniz saç biçimine ulaşacaksınız. Sizlere bir önerim ise saçlarınızı her gün yıkamak sağlıklı gibi görünse de saçınızdaki nemin kaybına yol açarak saçlarınızın kuruluğuna sebep olur.

 
2 . entry leyla tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom