İngiliz bilim adamları tarafından yapılan araştırma, kadınların bilinmeyen bütün özelliklerini ortaya çıkarttı. Bakalım bilinmeyen özellikleri neymiş kadınların?
Listelik

Yapılan araştırmaya göre ömrünün 5 – 6 yılını uyuyarak geçiren kadınlar, her gün yaklaşık 7 milyon farklı beyin hücresi kullanıyor.

Günlük hayatlarında erkeklere oranla 2 misli daha fazla göz kırpan kadınlar, 1 günde ortalama 23 bin kez gözlerini kırpma özelliğine sahip oluyorlar. Genellikle kahverengi göz rengine sahip olarak dünyaya gelen kadınların neredeyse en güçlü kası dilleridir. Kadınların dilleri üzerinde 12 bin farklı tat alma duyusu bulunmaktadır. Kadınlar her dakika 15 kez nefes alıp vererek, 1 günde 23 bin kez nefes almış oluyor.

Kadınların kemik yapıları erkeklere göre daha ince ve vücutlarında erkeklere kıyasla 206 kemik bulunmaktadır. Bununla birlikte bir kadın 200’e yakın vücut kasını kullanarak her günde 9 bin adım atabiliyor. Bedenlerinin yüzde 28’i yağlardan oluşan kadınlar, bir günde 1,800 ile 2,600 arası kalori alma potansiyeline sahiptir. Kafalarında yaklaşık 120 bin tel saç bulunan kadınların saçları, her hafta yaklaşık 5 ile 6 milimetre uzama özelliği gösteriyor.

 
2 . entry Alper tarafından eklendi.        

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom