Stresle savaşan besinler listesinde eklenen entryler
 
Tükettiğiniz gıdalar, akşam yemekleri, sabah kahvaltıları ve içtiğiniz besinlerin bile stres ile yakından ilişkisi vardır.

Avokado;
Genellikle salata ve mezelerde tercih edilen avokado omega-3 açısından zengin bir besin kaynağıdır. Bu da konsantrasyonu artırmada ve stresin azalmasını sağlıyor.

Karbonhidratlar;
Stresi azaltıcı etkisi olan bir başka besin grubu da Karbonhidratlardır. Serotoninin seviyesini artırma özelliği olan karbonhidratların insanların daha iyi konsantre olmasını sağlayacak.

Bitter çikolata;

Bitter çikolata birçok kişinin tercih ettiği besinler arasında gelir, İsviçre’de yapılan bir araştırmada tam 2 hafta boyunca kişilere her gün 28.3 gram çikolata verilir ve sonucunda zengin antioksidan içeren bitter çikolatanın vücuttaki stres hormonlarını düşürerek stresi azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Çay;
Stresi kontrol altına almak için bir çok yol deneyebilirsiniz, yaptığınız diyetler ve besim seçimlerinizde stresi doğrudan etkileyen etmenler arasında yer alır. Örneğin bazen sıcak bir çay bir çok insanı sakinleştirebilir. Bazı çayların insan üzerindeki etkisi bilinmektedir örneğin lavanta ve papatya rahatlatıcı etkisi ile bilinmektedirler.
 
2 . entry handan tarafından eklendi.        

Stresle savaşan besinler listesiyle ilgili bildiklerinizi paylaşarak liste içeriğine katkıda bulunun.


Stresle savaşan besinler listesine benzer listeler için tıklayın.

En son oluşturulan listeler.

Listelik, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve oylanan, içerikler ile para kazanılabilen ücretsiz bir liste platformudur.

Listelik ile her konuda bir liste oluşturabilir, mevcut listelere yeni öge/entry ekleyebilir, yorum yapabilir, mevcut liste ögelerini oylayabilir ve daha bir çok şey yaparak topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.

İçeriklerinizi premium içerik olarak ekleyebilir ve satabilir, listelere entryler ekleyerek, yeni listeler oluşturarak veya diğer yöntemler ile kredi/puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi/puan bakiyeleriniz ile para kazanabilirsiniz. Hadi birlikte her şeyin listesini yapalım!

Kredi/Puan miktarınız

Kredi/Puan
0
Üst Bottom